Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Sergiusz Żymełka był gwiazdą "Rodziny zastępczej". Wiadomo, czym się dziś zajmuje
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 10.04.2024 09:44

Sergiusz Żymełka był gwiazdą "Rodziny zastępczej". Wiadomo, czym się dziś zajmuje

Sergiusz Żymełka
fot. KAPIF

Sergiusz Żymełka przez lata wcielał się w postać rezolutnego i bystrego Fifiego w “Rodzinie zastępczej”, a obecnie na ekranach pojawia się sporadycznie. Czy aktualnie zajmuje się jedna z największych gwiazdor kultowego serialu? 

"Rodzina zastępcza" cieszyła sie dużym zainteresowaniem widzów

“Rodzina zastępcza” zadebiutowała na szklanych odbiornikach 25 lat temu i szybko podbiła serca widzów. Serial ten opowiadał o perypetiach Anny i Jacka Kwiatkowskiego, którzy posiadając dwójkę swoich latorośli, postanowili przysposobić na początku trójkę dzieci: Romka, a także Elizę oraz Zosię. Ich życie przepełnione było miłością, ale również troskami związanymi z życiem codziennym.

W produkcji pojawiło się wiele znakomitych artystów, m.in. Gabriela Kownacka, Piotr Frączewski czy Jarosław Boberek. Serial stał się także trampoliną do kariery dla młodych gwiazd, tj. Monika Mrozowska, Aleksandra Szwed czy Wiktoria Gąsiewska.

Dziennikarka TVN zniknęła z anteny. Wykryto u niej guza mózgu

Sergiusz Żymełko zyskał rozpoznawalność dzięki udziałowi w "Rodzinie zastępczej"

Sergiusz Żymełko w “Rodzinie zastępczej” pojawił się jako mały chłopiec. Filip, w którego się wcielał, był rezolutnym dzieckiem, pełnym szalonych pomysłów, które niejednokrotnie jego serialowych rodziców bawiły, ale także wyprowadzały z równowagi, wpędzając jego samego w tarapaty.

Młody aktor miał okazję wziąć udział w dubbingu do serialu “Szczęśliwy dzień”, mówiąc głosem Sammego Parkera. To nie jest jednak jego jedyna rola, gdzie można go usłyszeć. Fani opowieści o magicznym Hogwarcie mogą kojarzyć go z pierwszej części, a mianowicie “Harry Potter i kamień filozoficzny”. Mówił tam głosem Draco Malfoy'a.

ZOBACZ TAKŻE: Ralph Kaminski już tak nie wygląda. Nowa fryzura zaskoczyła fanów

Czym obecnie zajmuje się Sergiusz Żymełka?

Choć widzowie poznali Sergiusza Żymełkę jako małego chłopca, obecnie jest już dorosłym mężczyzną - ma 33 lata. Niektórzy wróżyli mu karierę aktorską, jednak on postanowił skupić się na innych rzeczach. Studiował psychologię w biznesie na Uczelni Techniczno-Handlowej w Warszawie, po czym rozpoczął pracę w Centralnym Ośrodku Informatyki w Warszawie. Aktualnie zajmuje się strategią oraz rozwojem biznesu. 

W 2019 roku pojawił się ponownie na ekranach - wówczas wziął udział w filmie “Kobiety mafii 2” w reżyserii Patryka Vegi. Rok później wystąpił w “Projekt Lady”, gdzie wykorzystując zdobyte umiejętności, pomagał uczestniczkom w radzeniu sobie z presją podczas wykonywania powierzonym im zadaniom.