Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Ujawniono szczegóły pogrzebu Zofii Kucówny. Spocznie zgodnie ze swoją wolą
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 09.04.2024 10:10

Ujawniono szczegóły pogrzebu Zofii Kucówny. Spocznie zgodnie ze swoją wolą

Zofia Kucówna
fot. KAPIF

Nie żyje Zofia Kucówna, Utalentowana aktorka odeszła w sobotę 6 kwietnia. Ostatnie swoje lata spędziła w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Znane są szczegóły dotyczące jej pogrzebu.

Zofia Kucówna nie żyje

Nie żyje Zofia Kucówna. Zmarła 6 kwietnia 2024 roku. Utalentowana aktorka miała 90 lat. Zagrała w wielu znanych produkcjach, tj. “Dom nad rozlewiskiem”, “Egzamin z życia” czy “Syzyfowe prace”, jednak przede wszystkim związana była z teatrami. 

Występowała w m.in. Teatrze Powszechnym, Teatrze Narodowym, Teatrze Współczesnym czy Teatrze Komedia. O śmierci artystki poinformował Związek Artystów Scen Polskich.

Żegnamy Zofię Kucównę - znakomitą aktorkę, pedagożkę, autorkę książek, społeczniczkę. Dzisiaj opuściła swój ukochany Skolimów, miejsce bliskie Jej sercu, któremu oddała swój czas i siły, o które troszczyła się przez całe lata, zarażając tym młode pokolenie swoich studentów, pozostawiając nas w smutku, żalu i zadumie - przekazano.

19-letnia Roksana Węgiel wzięła ślub? Widok jej dłoni rozpalił widzów "TzG"

Stan Zofii Kucówny w ostatnich miesiącach znacznie się pogorszył

Zofia Kucówna ostatnie lata spędziła w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Miejsce to cieszy się dużym zainteresowaniem wśród znanych osobistości, które nie są już aktywne zawodowo. Zamieszkując tam, mają zagwarantowaną całodobową opiekę specjalistów. 

Jak wspominała Teresa Lipowska w rozmowie z Plotkiem, z okazji Bożego Narodzenia udała się do Skolimowa. Miała wówczas okazję porozmawiać z Zofią Kucówną. Zdradziła, jak przebiegało to spotkanie.

Ona już od dłuższego czasu się źle czuła. Ostatnio już nie schodziła niestety nawet do ludzi. Na Boże Narodzenie jeszcze zeszła na opłatek i rozmawiałyśmy. Czuła się wtedy normalnie, nie narzekała na nic. Później sprawy potoczyły się szybko - zdradziła.

Gwiazda “M jak miłość” pojawiła się w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich ponownie w Wielkanoc. Niestety tym razem nie było dane jej porozmawiać z Zofią Kucówną. Aktorka wyjaśniła, że jej koleżanka po fachu miała wówczas uskarżać się na dolegliwości zdrowotne i nie chciała przyjmować już gości.

Teraz na Wielkanoc podobno już bardzo się źle czuła, więc to w ostatnim czasie podupadła na zdrowiu. Chciałam nawet wejść do niej na górę do pokoju, by złożyć jej życzenia, ale powiedzieli mi, że to niemożliwe, bo już nie bardzo kojarzy i nikogo z gości nie przyjmuje. Niestety już jesteśmy w takim wieku, że to się może zdarzyć w każdej chwili. Będzie mi jej brakowało - powiedziała Teresa Lipowska.

ZOBACZ TAKŻE: Taką emeryturę ma Jolanta Kwaśniewska. Kwota może zdziwić

Kiedy odbędzie się pogrzeb Zofii Kucówny?

“Fakt” przekazuje, że pogrzeb Zofii Kucówny odbędzie się 15 kwietnia. Msza święta ma odbyć się w Kościele Najświętszego Zbawiciela w Warszawie, a trumna z ciałem artystki spocznie w miejscu wcześniej przez nią wybranym - nieopodal Domu Artystów Weteranów Scen Polskich.

Zgodnie z wolą pani Zosi, trumna zostanie złożona na cmentarzu przy Domu w Skolimowie. Pani Zosia spocznie w pięknej kwaterze obok innych byłych mieszkańców naszego ośrodka. O dokładnych godzinach mszy i pogrzebu będziemy informować - przekazał prezes ZASP Krzysztof Szuster w rozmowie z portalem.

Serwis informuje również, że Związek Artystów Scen Polskich pragnie, by uroczystość pogrzebowa Zofii Kucówny miała charakter państwowy.