Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Teresa Lipowska ujawniła, jak wyglądało jej ostatnie spotkanie z Zofią Kucówną. "Od dłuższego czasu się źle czuła"
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 07.04.2024 16:50

Teresa Lipowska ujawniła, jak wyglądało jej ostatnie spotkanie z Zofią Kucówną. "Od dłuższego czasu się źle czuła"

Zofia Kucówna i Teresa Lipowska
fot. KAPIF

Nie żyje Zofia Kucówna. Aktorka zmarła w sobotę 6 kwietnia 2024 roku w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie, gdzie mieszkała przez ostatnie lata. Teresa Lipowska postanowiła powrócić wspomnieniami do ich ostatniego spotkania, do którego doszło przed kilkoma miesiącami.

Nie żyje Zofia Kucówna

Nie żyje Zofia Kucówna. Aktorka znana widzom z produkcji takich jak: "Egzamin z życia", "Syzyfowe prace", "Dom nad rozlewiskiem" czy "Spirala" niebawem obchodziłaby 91. urodziny. Przed kilkunastoma laty zakończyła artystyczną karierę. O jej śmierci poinformował Związek Artystów Scen Polskich.

Żegnamy Zofię Kucównę - znakomitą aktorkę, pedagożkę, autorkę książek, społeczniczkę. Dzisiaj opuściła swój ukochany Skolimów, miejsce bliskie Jej sercu, któremu oddała swój czas i siły, o które troszczyła się przez całe lata, zarażając tym młode pokolenie swoich studentów, pozostawiając nas w smutku, żalu i zadumie - przekazano.

Nie żyje Zofia Kucówna. Miała 90 lat

Teresa Lipowska wspomina ostatnie spotkanie z Zofią Kucówną

Zofia Kucówna ostatnie lata spędziła w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Miejsce to cieszy się dużą popularnością wśród gwiazd, które przeszły na emeryturę i nie cieszą się najlepszym zdrowiem. W ośrodku otrzymują profesjonalną, całodobową opiekę medyczną.

Teresa Lipowska z okazji Bożego Narodzenia wybrała się do Skolimowa, gdzie miała okazję spotkać się z Zofią Kucówną. Aktorka w rozmowie z Plotkiem zdradziła, jak przebiegało to spotkanie. Okazało się, że artystki wówczas miały okazję nie tylko porozmawiać, ale także podzielić się opłatkiem.

Ona już od dłuższego czasu się źle czuła. Ostatnio już nie schodziła niestety nawet do ludzi. Na Boże Narodzenie jeszcze zeszła na opłatek i rozmawiałyśmy. Czuła się wtedy normalnie, nie narzekała na nic. Później sprawy potoczyły się szybko - wspominała gwiazda “M jak miłość”.

ZOBACZ TAKŻE: Zofia Kucówna zakochała się w mężu przyjaciółki. Gdy zachorowała, potraktował ją w fatalny sposób

Teresa Lipowska podczas Wielkanocy nie spotkała już Zofii Kucówny

Teresa Lipowska przed kilkoma dniami udała się do Skolimowa, by spędzić Wielkanoc wraz z kolegami i koleżankami z branży, a także wziąć udział w uroczym wydarzeniu, które nosi oryginalną nazwę "Jajeczko"

Niestety, gwieździe "M jak miłość" tym razem nie udało się porozmawiać z Zofią Kucówną. Aktorka wyjawiła, że było to niemożliwe, ponieważ pensjonariuszka nie przyjmowała gości z racji problemów zdrowotnych, które zaczęły jej uciążliwie doskwierać.

Teraz na Wielkanoc podobno już bardzo się źle czuła, więc to w ostatnim czasie podupadła na zdrowiu. Chciałam nawet wejść do niej na górę do pokoju, by złożyć jej życzenia, ale powiedzieli mi, że to niemożliwe, bo już nie bardzo kojarzy i nikogo z gości nie przyjmuje. Niestety już jesteśmy w takim wieku, że to się może zdarzyć w każdej chwili. Będzie mi jej brakowało - podsumowała Teresa Lipowska.