Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Gwiazda M jak Miłość spędziła święta bez rodziny
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 31.03.2024 21:02

Gwiazda M jak Miłość spędziła święta bez rodziny

Teresa Lipowska
Fot. KAPiF

Teresa Lipowska bardzo ceni sobie kontakty z najbliższymi, jednak święta wielkanocne spędziła bez rodziny. Gwiazda "M jak miłość" udała się do Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Na najnowszych zdjęciach widać, że wokół niej pojawiło się wiele znanych aktorów.

Teresa Lipowska jest coraz słabsza. "Starcze kłopoty"

86-letnia Teresa Lipowska, która w "M jak miłość" wciela się w Barbarę Mostowiak, na planie telenoweli pojawia się coraz rzadziej. Zmniejszająca się ilość dni zdjęciowych spowodowana jest problemami zdrowotnymi. Artystka zdradziła, że podeszły wiek i wynikające z tego dolegliwości mocno dają o sobie znać.

Tu mi strasznie krzyż nawala, a tu noga, a to głowa. Siadasz wtedy w fotelu, nalewasz sobie wody mineralnej i jest ciężko.  Aczkolwiek teraz coraz gorzej z chodzeniem jest. To te starcze kłopoty. Kręgosłupowe. Ale staram się za wszelką cenę wyjść [z domu], chociaż czasem mi bardzo źle - zdradziła niedawno w programie "Gwiazdy Sołtysika".

Aktorka może liczyć na regularną pomoc syna, synowej i wnuków, jednak to nie z nimi spędziła jeden z wielkanocnych dni. Podjęła decyzję, by udać się do domu opieki w Skolimowie. Dlaczego?

Teresa Lipowska
Teresa Lipowska. Fot. KAPiF
Witold Pyrkosz miał drugą rodzinę! Wymazał pierwszego syna z pamięci

Teresa Lipowska spędziła Wielkanoc w domu opieki w Skolimowie

Teresa Lipowska chciała kontynuować rokroczną tradycję i towarzyszyć kolegom i koleżankom po fachu w tym wyjątkowym czasie. Pojawiła się na wydarzeniu pod przewrotną nazwą "Jajeczko".

Wraz z innymi towarzyszami oraz mieszkańcami wysłuchała mini koncertu grupy "Pruszkowiacy", a oprócz tego obserwowała odsłonięcie tablicy pamiątkowej na schwał Wacława Prekera. To postać, bez której Dom Artystów Weteranów Scen Polskich by nie powstał. Był bowiem ofiarodawcą działki, gdzie wybudowano placówkę.

Dlaczego zatem spotkanie miało tak zabawną nazwę? Okazuje się, że oprócz atrakcji kulturalnych, obecni na miejscu aktorzy mogli podzielić się wielkanocnymi jajkami. Ten symboliczny gest wprawił ich w doskonałe nastroje. Widać to na zdjęciach, jakie udostępniono w sieci. Kto pojawił się obok odświętnie wystylizowanej seniorki?

Teresa Lipowska w towarzystwie innych gwiazd

Teresa Lipowska wspólnie z kilkoma innymi dojrzałymi gwiazdami zaplanowała, że Wielkanoc spędzi ze skolimowskimi pensjonariuszami. Na miejscu oprócz przebywającej tam tymczasowo Ireny Santor byli obecni m.in. znany z serialu "Złotopolscy" Kazimierz Kaczor, przyjaciel Angeliny Jolie Daniel Olbrychski, jego żona Krystyna Demska-Olbrychska, Grażyna Marzec, Adrianna Godlewska-Młynarska oraz inne sławy rozpoznawalne zwłaszcza przez starsze pokolenie.

Coroczne tradycyjne wielkanocne "Jajeczko" zgromadziło wspaniałych gości oraz mieszkańców. Podczas uroczystości nie brakowało pięknych wierszy, wzruszeń, życzeń, czy też prezentów - czytamy na Facebooku.

Wszyscy razem oprócz życzeń, posilili się wielkanocnym żurkiem przy stole ozdobionym żółtymi kwiatami. Teresa Lipowska na tę okazję założyła elegancją fioletową garsonkę, nie zapomniała o zachowanej w podobnym odcieniu apaszce i srebrnej biżuterii. Zobaczcie, jak razem się bawili.

Teresa Lipowska
Teresa Lipowska. Fot. Facebook @Związek Artystów Scen Polskich