Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Witold Pyrkosz miał drugą rodzinę! Wymazał pierwszego syna z pamięci
Maja Szewczak
Maja Szewczak 21.03.2024 18:06

Witold Pyrkosz miał drugą rodzinę! Wymazał pierwszego syna z pamięci

Witold Pyrkosz
fot. KAPIF

Witold Pyrkosz był gwiazdą “M jak miłość” i jednym z najbardziej cenionych polskich aktorów. Wiadomo, że mężczyzna miał żonę, o którą bardzo dbał i to właśnie z nią doczekał się dwójki dzieci. Okazuje się jednak, że już wcześniej był żonaty, a nawet miał syna. Mało kto wiedział, że artysta miał trójkę pociech. Pierwszą wymazał z pamięci. 

Witold Pyrkosz był cenionym aktorem

Witold Pyrkosz był polskim aktorem teatralnym oraz filmowym, który znany był przede wszystkim z takich produkcji jak: “M jak miłość”, czy “Czterej pancerni i pies”. Mężczyzna zadebiutował w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach w sztuce “Lekkomyślna siostra”. Wtedy też zaczął występować na scenie Teatru Ludowego w Krakowie, gdzie grał przez dziewięć lat. 

Co ciekawe, w ciągu jego kariery przewinęło się aż 120 ról filmowych i telewizyjnych. Często grał na drugim planie, co jednak nie oznaczało, że był mniej widoczny. Niestety z aktorem musieli pożegnać się wszyscy fani w 2017 roku, kiedy to mężczyzna zmarł w wyniku komplikacji po zapaleniu płuc. Jego osoba na długo pozostała w pamięci Polaków. 

Witold Pyrkosz totalnie odciął się od pierwszej żony i starszego syna. Przez wiele lat nie chciał o tym mówić

Witold Pyrkosz miał dwie rodziny

Witold Pyrkosz z miłością swojego życia był związany od 1964 roku. Mężczyzna z niejaką Krystyną żył aż do swojej śmierci. Wydawało się, że ich małżeństwo jest idealne. Aktor nie raz w wywiadach mówił, jak bardzo kocha swoją partnerkę. Wyznał nawet niegdyś, że jednym z prezentów dla niej był samochód.

Kochałem ją do utarty tchu. Gdyby było inaczej, to bym się nią nie ożenił - zdradził w rozmowie w jednym z programów telewizyjnych. 

Mało kto wie, że Pyrkosz przed związkiem z Krystyną, spotykał się z Ewą Bilewską, z którą również stanął na ślubnym kobiercu. Z kobietą doczekał się syna, którym nie chwalił za wiele. 

fot. KAPIF; Witold Pyrkosz

Witold Pyrkosz wymazał pierwszego syna z pamięci

Witold często wypowiadał się w wywiadach na temat swojej drugiej żony, natomiast nigdy nie wspominał o swojej pierwszej rodzinie. Nie przyznał nawet, że z pierwszą małżonką doczekał się syna, Pawła. Co ciekawe, nawet autorom książek “Podwójnie urodzony”, którym opowiadał o swoim życiu, nie powiedział o pierwszej rodzinie. W swojej biografii więc nie było mowy ani o pierwszej żonie, ani o synu. 

W jego biografii wspomniane jest jedynie o tym, że Pyrkosz niegdyś się rozwiódł. Jednak niczego więcej z książki nie można się dowiedzieć. 

Dostałem mieszkanie, wygrałem samochód, pięknego trabanta, rozwiodłem się - powiedział autorom o jednym ze swoich okresów życiowych.

Myślicie, że był to sekret Pyrkosza? 

fot. KAPIF; Witold Pyrkosz