Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Nie żyje Zofia Kucówna. Miała 90 lat
Irmina Jach
Irmina Jach 06.04.2024 13:34

Nie żyje Zofia Kucówna. Miała 90 lat

Zofia Kucówna
Fot. KAPIF

Nie żyje Zofia Kucówna, aktorka znana z ról w produkcjach takich jak "Syzyfowe prace", "Spirala" i "Egzamin z życia". Za miesiąc świętowałaby 91. urodziny. Smutną wiadomość przekazał Związek Artystów Scen Polskich.

Nie żyje Zofia Kucówna

Żegnamy Zofię Kucównę - znakomitą aktorkę, pedagożkę, autorkę książek, społeczniczkę. Dzisiaj opuściła swój ukochany Skolimów, miejsce bliskie Jej sercu, któremu oddała swój czas i siły, o które troszczyła się przez całe lata, zarażając tym młode pokolenie swoich studentów, pozostawiając nas w smutku, żalu i zadumie — poinformował Związek Artystów Scen Polskich.

Już o 21:50 miliony Polaków przełączą na TVN. Szykuje się megahit

Zofia Kucówna mieszkała w Skolimowie

Zofia Kucówna przyszła na świat 12 maja 1933 roku w Warszawie. Była absolwentką Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Debiutowała w Teatrze Młodego Widza, gdzie wystąpiła w sztuce na podstawie twórczości Adama Mickiewicza. W latach późniejszych pojawiała się na deskach scen warszawskich teatrów.

Zofia Kucówna spędziła ostatnie lata życia w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Zmarła w sobotę 6 kwietnia 2024 roku. Od 2011 roku pozostawała nieaktywna zawodowo. Wcześniej można było oglądać ją w takich produkcjach jak: "Syzyfowe prace", "Spirala" i "Egzamin z życia". Wystąpiła także w kilku odcinkach "Barw szczęścia".

ZOBACZ TAKŻE: Mariolka ze "Świata według Kiepskich" już tak nie wygląda. Aktorka unika show-biznesu

 

Kim była Zofia Kucówna

Zofia Kucówna prywatnie była żoną aktora Jana Mayze, z którym doczekała się syna Marcina. Lata 1976–1989 spędziła u boku Adama Hanuszkiewicza, z którym również stanęła na ślubnym kobiercu. W licznych wywiadach przyznawała, że czas spędzony w ukochanym Skolimowie był dla niej wyjątkowo szczęśliwy.

Jest tu nam tak dobrze, jak we własnym domu, a nawet lepiej. Ja u siebie w mieszkaniu na Szucha nie miałam tak czysto, jak mam tutaj. Panie sprzątają pokój u mnie raz na tydzień — opowiadała.