Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Ta zagadka podbija sieć. Tylko 1 proc. jest w stanie dojrzeć, co kryje się na obrazku
Marcin Czekaj
Marcin Czekaj 09.06.2024 10:22

Ta zagadka podbija sieć. Tylko 1 proc. jest w stanie dojrzeć, co kryje się na obrazku

Zagadka, łamigłówka
Fot. Screen tiktok.com/@pan_buzka

Zagadki, łamigłówki i iluzje optyczne szturmem zdobywają popularność w mediach społecznościowych. Wszystko przez internautów, którzy chcą sprawdzić swoją inteligencję lub spostrzegawczość. Nie inaczej było z jedną z zagadek udostępnionych na TikToku. Jak się okazuje, tylko 1% populacji jest w stanie ją rozwiązać. A czy Tobie się uda?

Łamigłówki to dobry trening dla mózgu

Łamigłówki oraz zagadki stanowią nie tylko element rozrywki, ale także ważny trening dla ludzkiego mózgu. Dzięki nim możemy poprawić naszą spostrzegawczość lub utrzymać pamięć w dobrej kondycji. Z tego powodu dobre są one zarówno dla tych młodszych jak i starszych odbiorców. Tym bardziej, że mózg to jedną z najważniejszych części naszego ciała, a dbanie o jego sprawność jest równie ważne jak w przypadku innych organów.

 

To nie były plotki, Justyna Żyła pochwaliła się w sieci. Fani ledwo ją poznają

Tajemniczy obrazek: co się na nim kryje?

Od pewnego czasu jedna z zagadek szturmem podbija TikToka. Nagranie udostępnione przez animatora i magika - Pana Buźkę obejrzało już niemal 700 tysięcy osób. Nie jest to jednak jego pierwsza łamigłówka, bo showman od dłuższego czasu dzieli się ze swoimi fanami różnymi testami na spostrzegawczość. Sami odbiorcy zdają się być z tego powodu zadowoleni, bo magik zebrał na swoim profilu milionową publiczność.

ZOBACZ: Na jakim miejscu stoi samochód? Rozwiązanie jest prostsze, niż wam się wydaje

Na udostępnionym nagraniu zauważyć można grafikę, która tylko pozornie ukazuje czarno-białe paski. Jak się okazuje, tylko nieliczni są w stanie dostrzec to, co tak naprawdę przedstawia ten enigmatyczny obrazek. Pan Buźka zdradził jednak, że jest pewien sposób, aby zobaczyć to co pozornie niewidoczne.

Tylko 1 procent ludzi potrafi zobaczyć, co kryje się na obrazku. To nie jest łatwe, dlatego spróbuj rozluźnić swoje oczy, a może wtedy ci się uda - wytłumaczył.

Czarno-białe paski: jakie jest rozwiązanie zagadki?

Sami użytkownicy TikToka postanowili podzielić się w komentarzach swoimi radami, co do opcji rozwiązania zagadki. Jak się okazuje, jednym ze sposobów może być kilkukrotne potrząśnięcie głową i obserwowanie w tym czasie przedstawionej grafiki. Teraz widzicie?

ZOBACZ: Tylko nieliczni rozwiążą ten test na spostrzegawczość. Trzy kwiaty różnią się od reszty

Dla tych, którym nie udało się odgadnąć lub chcą się upewnić, co do swojej odpowiedzi śpieszymy z pomocą. Ukazany obrazek przedstawia pewne zwierzę. Jak dobrze się przyjrzymy lub pomożemy sobie przedstawionymi sposobami, dojrzymy czarnego kota.

Sami fani Pana Buźki świetnie poradzili sobie z grafiką i zalali komentarze swoimi spostrzeżeniami na temat łamigłówki. Jak się okazuje, wielu z nich od razu zauważyło czarnego kota z dużymi oczami:

Czarny kot, żółte oczy, a środki uszów różowe, tło niebieskie i chyba ma obroże albo pod szyją " biały krawat" czyli futerko tylko co do ostatniego;

Czarny kot;

Czarny kot lub pantera - pisali internauci