Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Była gwiazdą "Chłopaki nie płaczą", nagle zniknęła z ekranów. Tak dziś wygląda Magdalena Mazur
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 08.06.2024 16:36

Była gwiazdą "Chłopaki nie płaczą", nagle zniknęła z ekranów. Tak dziś wygląda Magdalena Mazur

Magdalena Mazur i Paweł Deląg
fot. kadr z filmu "Chłopaki nie płaczą" (2000), reż. Olaf Lubaszenko

Magdalena Mazur, znana również jako Magdalena Matysiewicz, zyskała ogromną popularność w Polsce dzięki roli seksownej pielęgniarki Magdy w serialu "Daleko od noszy" oraz epizodu w kultowej komedii "Chłopaki nie płaczą". Choć wróżono jej wielką karierę w show-biznesie, aktorka niespodziewanie zniknęła z ekranów. Co dziś u niej słychać?

Magdalena Mazur zachwycała urodą. Jak potoczyły się jej losy?

Magdalena Mazur ma obecnie 48 lat i żyje zupełnie inaczej, niż wiele osób mogłoby się spodziewać. Jak potoczyła się jej kariera i czym zajmuje się obecnie? Postanowiliśmy to sprawdzić!

Kariera Magdaleny Mazur rozpoczęła się pod koniec lat 90., kiedy to zadebiutowała w programie "Różowa landrynka" emitowanym w Polsacie. Format o erotycznym charakterze przyniósł jej pierwszą rozpoznawalność. To właśnie dzięki niemu otrzymała propozycje współpracy w wielu kampaniach reklamowych, promując takie marki jak Simplus, EB, Always czy Cholinex. Jej urok i charyzma szybko przyciągnęły uwagę producentów telewizyjnych.

Przełomowym momentem w jej karierze był rok 2003, kiedy to dołączyła do obsady popularnego serialu "Daleko od noszy". Jej rola jako pielęgniarka Magda zdobyła ogromną sympatię widzów, a sama aktorka stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy polskiej telewizji. Występowała w tym serialu przez wiele lat, aż do jego zakończenia w 2017 roku. Polacy mogą ją także kojarzyć z epizodycznych ról w innych produkcjach, takich jak "Pierwsza miłość", "Poranek kojota" czy pełnym kultowych tekstów "Chłopaki nie płaczą".

Księżna Kate przerwała milczenie. Uwagę zwraca jedno zdanie

Magdalena Mazur zrezygnowała z kariery w show-biznesie. Czym się dzisiaj zajmuje?

Magdalena Mazur nie ograniczała się tylko do jednego rodzaju ról. W latach 2009-2010 wcielała się w postać lesbijki Kai w serialu "Pierwsza miłość". W 2010 roku była prowadzącą polskiej wersji programu "Szał ciał" na MTV Polska. Jej wszechstronność aktorska, umiejętność adaptacji do różnych formatów telewizyjnych i niebywała uroda sprawiły, że zdobyła szerokie grono fanów.

Pomimo sukcesów i rozpoznawalności, Magdalena Mazur zdecydowała się na rozstanie z przemysłem filmowym. Ostatni raz na ekranie pojawiła się w 2020 roku w serialu "W rytmie serca". Rok później, w 2021 roku, dołączyła do kabaretu PanDemon i zaczęła realizować się na nowo jako artystka kabaretowa.

Jak dziś żyje Magdalena Mazur? Odnalazła szczęście poza kamerami

Obecnie Magdalena Mazur prowadzi spokojne życie z dala od czerwonych dywanów. Jest bardzo aktywna na Instagramie, gdzie dzieli się z fanami swoim życiem prywatnym. Często podróżuje, odwiedzając takie miejsca jak Majorka, Londyn, włoskie Alpy czy Dubaj. Z zamieszczanych przez nią zdjęć widać, że pomimo upływu lat, wciąż zachwyca urodą. Jej fani nie szczędzą jej komplementów, a sama aktorka chętnie wraca wspomnieniami do czasów swojej świetności.

Mało kto wie, że Magdalena Mazur ukończyła bibliotekoznawstwo i informację naukową na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego. Choć nigdy nie pracowała w wyuczonym zawodzie, jej wykształcenie świadczy o wszechstronności i tym, że ma światu do zaoferowania coś więcej niż swoja uroda.

Jej kariera, choć przerwana, pozostawiła trwały ślad w pamięci widzów - a w szczególności męskiej części publiczności. Obecnie, w wieku 48 lat, Mazur realizuje się w nowych projektach, a jej historia dowodzi, że można odnaleźć szczęście i spełnienie poza światem show-biznesu.

Magdalena Mazur
fot. KAPIF
Magdalena Mazur i Paweł Wawrzecki
fot. KAPIF