Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Tylko nieliczni potrafią rozwiązać tę zagadkę. Trzeba znać specjalny sposób
Marcin Czekaj
Marcin Czekaj 30.05.2024 17:41

Tylko nieliczni potrafią rozwiązać tę zagadkę. Trzeba znać specjalny sposób

Koło, zagadka
Fot. Threads

Mówi się, że oko jest jednym z najniezwyklejszych organów w ludzkim ciele. Jak się okazuje, nawet i ono potrafi płatać figle i nie zawsze mamy okazję zobaczyć to, co powinniśmy. Tak jest w przypadku zagadki, która zalała media społecznościowe. Uda Ci się zobaczyć co kryje się na obrazku poza zielonym kołem?

Zagadka z kołem podbija Internet

Mózg, jak i ludzkie zmysły niejednokrotnie udowodniły, że nie wszystko jest tym, co myślimy, że widzimy. Podobnie jest z zagadką, która pojawiła się na platformie Threads i zainteresowała tysiące internautów. Jak się okazało, Ci szybko podzielili się na dwa obozy. Tych, którzy na obrazku widzą jedynie zielone koło oraz tych, którzy potrafią dostrzec coś więcej. Sprawdź, do której z grup się zaliczasz!

Widzowie "Milionerów" nie mogli uwierzyć, w sieci burza. "Najgłupsze pytanie w historii"

Zagadka: jaka liczba znajduje się w zielonym kole?

Zagadka sprawdza nie tylko spostrzegawczość, ale także może powiedzieć wiele na temat stanu naszego wzorku. Oczywiście nie zastąpi ona wizyty u okulisty, ale może stać się ciekawą łamigłówką oraz ewentualnym sygnałem do zajęcia się swoim zdrowiem. Obrazek przedstawia zielone koło, w którym ukryła się pewna liczba. Jesteście w stanie ją dostrzec?

zagadka-koło.png
Zagadka z kołem podbija sieć. Fot. Threads

ZOBACZ: Tylko nieliczni znajdą kota na tym zdjęciu. Najlepsi robią to w 20 sekund

Jeżeli w pierwszej chwili nie widzicie wspomnianego numeru, to możecie spróbować popatrzyć na grafikę z innego kąta, albo zmrużyć oczy. Tylko niewielkiemu procentowi populacji udaje się dostrzec liczbę od razu po spojrzeniu. Warto dać sobie chwilę i podjąć kilka prób. Jako podpowiedź możemy zdradzić, że ukazany numer jest dwucyfrowy.

Zagadka z zielonym kołem: jaka jest odpowiedź?

Jeżeli mimo kilku prób nie udało wam się dostrzec umieszczonego numeru albo chcecie się upewnić, co do swojej odpowiedzi, to już śpieszymy z pomocą. Jak się okazuje, w kole umieszczona została liczba 89. Jeżeli wcześniej nie udało wam się jej zauważyć, to spróbujcie zerknąć na obrazek jeszcze raz. Może właśnie tym razem się uda. 

ZOBACZ: Były policjant ujawnił wszystko o agencji Kaźmierskiej. Chciała to ukryć

Pamiętajmy, że tego typu zagadki to jedynie ciekawostka i nie muszą o niczym świadczyć. Warto jednak czasami podjąć się wyzwania i spróbować rozwiązać tego typu test, aby przekonać się, jak i czy dobrze funkcjonuje nasz organizm. 

Mózg tak jak i część innych organów w naszym ciele do dobrego funkcjonowania wymaga treningu. Dobrze jest więc od czasu do czasu podjąć się jakiemuś testowi lub rozwiązać łamigłówkę czy krzyżówkę. Pomaga to w utrzymaniu dobrej pamięci i kondycji tego fascynującego organu.

Źródło: Threads, Onet Kobieta