Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Która z kobiet jest matką dziecka? Wiele osób popełnia duży błąd
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 14.05.2024 17:39

Która z kobiet jest matką dziecka? Wiele osób popełnia duży błąd

Zagadka obrazkowa
fot. Facebook/PeriodicoElCiudadano

Obrazek przedstawiający dwie kobiety i bawiące się dziecko stał się jedną z najbardziej popularnych zagadek w Internecie. Towarzyszy mu pozornie proste pytanie: "Która z kobiet jest matką dziecka?". Choć na pierwszy rzut oka może wydawać się łatwe do rozwiązania, okazało się, że wielu internautom sprawiło wiele trudności. Jaki jest klucz do rozwiązania tej zagadki?

Potrafisz odgadnąć, która z kobiet jest matką dziecka?

Ta zagadka obrazkowa, choć na pozór prosta, stała się wyzwaniem dla wielu internautów. Interpretacja detali oraz nasze własne doświadczeń prowadzą do różnych odpowiedzi. Okazuje się, że analiza postawy ciała postaci na zdjęciu potrafi zdradzić nam, która z kobiet na obrazku jest matką bawiącego się brzdąca. Ta zagadka pokazuje, jak wiele można odczytać z pozoru prostego obrazka i jak nasze własne doświadczenia kształtują nasze spojrzenie na świat.

W rozwiązaniu tej zagadki niezwykle istotne są detale, które mogą zostać przeoczone na pierwszy rzut oka. Niektórzy biorą pod uwagę wyraz twarzy kobiet, ich wiek lub postawę. Jednakże większość osób wybiera złą odpowiedź. Która z pań na obrazku jest matką dziecka?

Zaledwie garstka ludzi potrafi rozwiązać tę zagadkę szybciej niż w 20 sekund. Widzisz twarz?

Która z kobiet jest matką dziecka? Oto odpowiedź twórców zagadki

Według autorów zagadki, matka dziecka siedzi po lewej stronie obrazka. Dwa argumenty świadczące o tym to:

  • Postawa ciała: Kobieta po lewej stronie ma nogi zwrócone w kierunku dziecka, co sugeruje gotowość do szybkiej reakcji w razie zagrożenia. Jest to typowa postawa troskliwej matki, która jest przygotowana na to, aby w każdej chwili móc pośpieszyć dziecku z pomocą.
  • Interakcja z dzieckiem: Dzieci zwykle bawią się, zwracają twarz ku swoim rodzicom. W tym przypadku chłopiec siedzi twarzą w stronę kobiety po lewej stronie, co sugeruje, że właśnie ona jest jego matką.

Co ciekawe... niekoniecznie musi być to prawidłowa odpowiedź. Choć twórcy zagadki skonstruowali ją z myślą o tym, że kobieta po lewej stronie jest matką dziecka, to opinia psychologa rzuca na nią zupełnie nowe światło.

Psycholog rzuca nowe światło na rozwiązanie zagadki

Psycholog i psychoterapeutka Marta Jura- Kudełka zdradza, że według niej, interpretacja obrazka i wybór matki dziecka opiera się na naszych własnych doświadczeniach i przekonaniach na temat roli matki. Kobieta zwrócona ku dziecku kojarzy się z troskliwą i czujną matką, kontrolującą reakcje swojego dziecka. Jednakże nadmierna kontrola może także ograniczać samodzielność dziecka.

Można przyjąć, że dziecko siedzi tyłem do matki, ponieważ czuje się przy niej bezpiecznie. Wierzy, że matka jest dostępna, gotowa do pomocy i w związku z tym nie musi ciągle szukać potwierdzenia w jej oczach, co zwiększa jego ciekawość i możliwość eksplorowania otoczenia. Skojarzenia z wizerunkiem wystarczająco dobrej matki mogą być zatem dość różne - powiedziała ekspertka w rozmowie z portalem kobieta.onet.pl.

Spłycając nieco interpretację zagadki można stwierdzić, że prawidłową odpowiedzią jest kobieta po lewej. Okazuje się, że zaledwie 30% osób wybrało ją jako matkę - świadczyć o tym ma jej postawa oraz interakcja z nim. Kobieta po prawej stronie wydaje się obojętna, a jej poważniejszy wygląd sugeruje raczej rolę babci lub nauczycielki.