Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Zagadka matematyczna, która przyprawi o ból głowy
Jakub Adamiak
Jakub Adamiak 27.03.2024 07:33

Zagadka matematyczna, która przyprawi o ból głowy

Zagadka matematyczna
Fot. canva

Zagadki matematyczne potrafią miłe i przyjemne, ale zdarzają się takie, nad którymi trzeba się trochę nagłowić, aby znaleźć poprawny wynik działania. W związku z tym postanowiliśmy jako redakcja Goniec Rozrywka przygotować dla Was matematyczną enigmę!

Matematyczne zagadki

Zagadki matematyczne bywają takie, które można rozwiązać od razu, ale są też i o większym poziomie trudności. Najczęściej rozwiązujemy je w szkole, żeby sprawdzić, czy dokładnie nauczyliśmy się kolejności wykonywania działań.

Warto zaznaczyć, że w internecie co jakiś czas, pojawiają się zadania, które przyprawiają nie tylko o ból głowy, ale także kłótnie internautów w komentarzach. A jak jest z zagadką przygotowaną dzisiaj przez naszą redakcję?

Znana piosenkarka doniosła na Rodowicz. Ta jej tego nie zapomni

Kolejność wykonywania działań

Arytmetyka to część matematyki, dzięki której możemy dokonać obliczeń. Proste wyrażenia arytmetyczne np. dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie wykonywaliśmy w szkole podstawowej. W bardziej złożonych wyrażeniach możemy znaleźć dwa, trzy działania lub nawias. Kolejność wykonywania działań jest jedna:

  1. najpierw wykonujemy działania w nawiasach,
  2. następnie mnożenie lub dzielenie,
  3. na końcu dodawanie lub odejmowanie.

W takim razie, jakie jest poprawny wynik zagadki matematycznej?

9 + 9 x 9 x 9 + 9 : 9 + 9 = ?

Jeżeli poprawnie udało Ci się wykonać nasze działanie matematyczne, oznacza to, że jesteś mistrzem matematyki i masz wysoki iloraz inteligencji. Na rozwiązanie takiej zagadki wpływają jednak różnego typu czynniki, jak stres, zmęczenie, pogoda za oknem. Sprawdźmy w takim razie, jaki jest poprawny wynik. 

  1. 9 + 9 × 9 × 9 + 9 : 9 + 9 = ?
  2. 9 + 729 + 9 : 9 + 9 = ?
  3. 9 + 729 + 1 + 9 = 748

Wynik działania matematycznego: 9 + 9 x 9 x 9 + 9 : 9 + 9 = 748

Tagi: zagadka