Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Zaledwie garstka ludzi potrafi rozwiązać tę zagadkę szybciej niż w 20 sekund. Widzisz twarz?
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 11.05.2024 12:55

Zaledwie garstka ludzi potrafi rozwiązać tę zagadkę szybciej niż w 20 sekund. Widzisz twarz?

Zagadka obrazkowa
fot. X: @doka_imran

Ta iluzja optyczna ma już ponad 40 lat, ale nadal stanowi ogromne wyzwanie dla wielu obserwatorów. Ten pozornie zwyczajny rysunek ma określić, czy poziom twojej inteligencji jest wyższy niż u większości ludzi. Jeśli uda ci się znaleźć ukrytą na obrazku twarz w mniej niż 20 sekund, to oznacza to, że jesteś ponadprzeciętnie uzdolnioną osobą!

Zaledwie garstka internautów poradzi sobie z tym zadaniem. Odnajdziesz twarz na obrazku?

Zagadki na spostrzegawczość od lat cieszą się ogromną popularnością wśród internautów w każdym wieku. Wszelkie zadania wymagające skupienia się i rozruszania szarych komórek pozytywnie wpływają na zdolności poznawcze i poprawiają pamięć. Istnieją też takie iluzje optyczne, dzięki którym ponoć można określić poziom swojej inteligencji.

Jedną z najstarszych zagadek, która rzekomo weryfikuje zdolności poznawcze obserwatora, jest ilustracja, która powstała w latach 80. ubiegłego wieku. Ta mająca ponad 40 lat ilustracja na pierwszy rzut oka wydaje się zwyczajnym obrazkiem, ale skrywa pewien element, który dostrzec potrafią jedynie nieliczni.

Tylko 15 proc. ludzi potrafi rozwiązać tę zagadkę szybciej niż w 20 sekund

Niemal nikt nie potrafi dostrzec na obrazku twarzy. Podejmujesz wyzwanie?

Iluzja optyczna, która od lat jest hitem wśród osób wielbicieli wyzwań, przedstawia z pozoru całkiem zwykłego wielbłąda. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że to niczym niewyróżniający się obrazek przedstawiający zwierzę. Nic bardziej mylnego, ukryto na nim twarz mężczyzny, który według źródeł jest jeźdźcem wielbłądów. Człowiek został na tyle sprytnie wkomponowany w elementy obrazka, że zdecydowana większość osób nie jest w stanie go zlokalizować.

Choć samo znalezienie twarzy mężczyzny stanowi wyzwanie, to prawdziwą trudność stanowi dostrzeżenie jej w mniej niż 20 sekund. Jeśli ci się to uda, to jest znak, że jesteś osobą bardzo kreatywną i prawdopodobnie masz ponadprzeciętny poziom IQ. Powodzenia!

Nie potrafisz dostrzec twarzy w obrazku? Podpowiadamy, jak to zrobić

Jeżeli nie udało ci się znaleźć twarzy lub nawet zwątpiłeś w to, że ona tam w ogóle jest, to nie przejmuj się. Większość osób nie jest w stanie rozwiązać tej zagadki. Możesz jednak spróbować ponownie z wykorzystaniem drobnej podpowiedzią.

Pamiętaj, że znalezienie rozwiązania ułatwia zmienienie perspektywy. Spróbuj przechylić głowę lub obrócić obrazek w którąś ze stron, a przekonasz się, że nagle twarz stanie się znacznie lepiej widoczna. Powodzenia!

Zagadka obrazkowa
fot. X: @doka_imran