Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Stanisława Ryster przed śmiercią miała jedno życzenie. Córka ujawniła
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 10.04.2024 15:03

Stanisława Ryster przed śmiercią miała jedno życzenie. Córka ujawniła

Stanisława Ryster
fot. KAPIF/Goniec.pl

Dzisiaj, tj. 10 kwietnia odbył się pogrzeb Stanisławy Ryster. Legenda “Wielkiej Gry” zmarła 27 marca 2024 roku i została pochowana na Starych Powązkach. Podczas ceremonii córka prezenterki wyjawiła, jakie było ostatnie życzenie prezenterki.

Stanisława Ryster nie żyje. Miała 81 lat

Stanisława Ryster nie żyje. Miała 81 lat. Informacja o jej śmierci w mediach pojawiła się 4 kwietnia, jednak nam udało się ustalić, że prezenterka zmarła 27 marca 2024 roku, a legenda “Wielkiej Gry” spoczęła w rodzinnym grobie znajdującym się na Starych Powązkach. 

Jedna z pierwszych osób, które przekazało te ponure wieści, był kilkukrotny zwycięzca kultowego teleturnieju, Mariusz Machnikowski. Zamieścił w sieci wpis, w którym nie tylko poinformował o śmierci Stanisławy Ryster, ale także, jakie miał z nią wspomnienie.

Zmarła Stanisława Ryster. Jeśli ktoś był legendą TVP, to Ona na pewno. Pochwalę się - w jednym z wywiadów powiedziała, że spotkała się niedawno z “jednym ze swoich ulubionych graczy”. Potwierdziła mi potem, że to chodziło o mnie - tydzień wcześniej zaprosiłem Ją na kawę - napisał na X.

Tu zostanie pochowana Stanisława Ryster. Spocznie w wyjątkowym miejscu

Tak przebiegł pogrzeb Stanisławy Ryster

Pogrzeb Stanisławy Ryster odbył się w środę 10 kwietnia o godzinie 13:30 i miał charakter świecki. Jak udało nam się ustalić, została pochowana w grobowcu rodzinnym znajdującym się na warszawskich Powązkach.

Podczas ceremonii można było usłyszeć unoszące się po cmentarzu “My way” z repertuaru Franka Sinatry, które, według słów córki prezenterki, idealnie współgrały z życiem jej znanej mamy. Kobieta podczas poruszającej przemowy wspominała Stanisławę Ryster, mówiąc, że starała się chwytać chwile, trzymając się maksymy: “carpe diem”, a także nie ulegała presji.

Nie zabrakło również wspomnień związanych z “Wielką grą”, która przyniosła prezenterce ogromną popularność. Na pogrzebie zjawił się przedstawiciel uczestników i zabrał głos, dziękując jej za wszystko. Po tym można było usłyszeć linię melodyjną znaną z teleturnieju.

ZOBACZ TAKŻE: Sergiusz Żymełka był gwiazdą "Rodziny zastępczej". Wiadomo, czym się dziś zajmuje

Córka Stanisławy Ryster zdradziła, jaka była jej ostatnia wola

Podczas poruszającej przemowy, która miała miejsce na pogrzebie Stanisławy Ryster, córka prezenterki zdradziła żałobnikom, jaka była ostatnia wola jej znanej mamy. Okazało się, że prowadzącą “Wielką grę” miała do swoich najbliższych dwie prośby i obydwie były związane z jej pochówkiem. 

Legenda TVP poprosiła swoich najbliższych, by ceremonia pożegnalna była kameralna, a jej ciało po śmierci zostało skremowane. Jej ostatnia wola została spełniona.

pogrzeb
fot. Goniec.pl
pogrzeb
fot. Goniec.pl
pogrzeb
fot. Goniec.pl