Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > Żałoba na planie "Twoja twarz brzmi znajomo". Wzruszające sceny podczas finału
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 18.05.2024 22:50

Żałoba na planie "Twoja twarz brzmi znajomo". Wzruszające sceny podczas finału

Jurorzy "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"
Fot. YouTube/Polsat

Finał popularnego programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Najlepsi" nie był jedynie kulminacją wielotygodniowej rywalizacji, ale był również momentem refleksji i wspomnienia o tragicznie zmarłej członkini ekipy programu. Produkcja postanowiła oddać jej hołd w ostatnim odcinku tej edycji.

Smutne chwile na scenie "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Wspominano zmarłą

Katarzyna Kwiecień-Kaniewska zmarła w wyniku walki z nowotworem. Jej odejście głęboko poruszyło wszystkich zaangażowanych w produkcję programu, a finał stał się okazją do oddania jej hołdu. Kobieta była kluczową postacią w ekipie "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" od samego początku.

Katarzyna Kwiecień-Kaniewska jako kostiumografka, dbała o to, aby uczestnicy wychodzili na scenę w kreacjach, które nie tylko były efektowne, ale także autentyczne i zgodne z charakterem przedstawianych postaci. Jej praca miała ogromny wpływ na to, co widzowie widzieli na scenie, dlatego jej talent i zaangażowanie były cenione przez wszystkich współpracowników.

Awantura po finale "Twoja twarz brzmi znajomo". Internauci grzmią: "ustawka"

Katarzyna Kwiecień-Kaniewska przegrała walkę z rakiem. Pracowała przy "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" od początku

Kostiumografka rozpoczęła swoją karierę zawodową w 2001 roku, kończąc z wyróżnieniem Aktywne Studium Plastyczne Technik Teatralno-Filmowych. Pracowała jako wizażystka i charakteryzatorka w wielu produkcjach telewizyjnych, takich jak "Dance, Dance, Dance", "Bitwa na Głosy" czy "Jak oni śpiewają". Jej kreatywność i profesjonalizm były nieocenione, a jej kostiumy dodawały produkcjom blasku i autentyczności.

Pod koniec 2022 roku Katarzyna Kwiecień-Kaniewska po raz pierwszy publicznie podzieliła się informacją o swojej chorobie. W swoim wpisie w mediach społecznościowych zaapelowała do innych, aby dbali o swoje zdrowie i regularnie się badali. Jej słowa były pełne nadziei, ale zawierały także ważne ostrzeżenie: "Nie idźcie moją drogą! Dbajcie o siebie i swoje życie, bo macie je tylko jedno."

Chociaż w połowie 2023 roku wydawało się, że najgorsze ma już za sobą, a sama kostiumografka ogłosiła prawie całkowitą regresję choroby, nowotwór powrócił ze zdwojoną siłą. Pomimo heroicznej walki, 12 lutego 2024 roku Katarzyna Kwiecień-Kaniewska zmarła, nie doczekawszy premiery nowej edycji programu, który współtworzyła przez wiele lat.

Żałoba na planie "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Uczczono pamięć Katarzyny Kwiecień-Kaniewskiej

Podczas finału tegorocznej edycji "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" postanowiono oddać hołd zmarłej artystce. Występ Filipa Lato, zwycięzcy programu, został odtworzony ponownie z dedykacją "Pamięci Kasi Kwiecień-Kaniewskiej" wyświetlaną po lewej stronie ekranu. Był to moment pełen wzruszeń, który przypomniał wszystkim o nieocenionym wkładzie kostiumografki w sukces programu i jej wielkim sercu, które wkładała w swoją pracę.

Katarzyna Kwiecień-Kaniewska była nie tylko cenioną profesjonalistką, ale także osobą pełną ciepła i życzliwości. Jej odejście poruszyło nie tylko współpracowników z programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo", ale również wiele osób, które miały okazję ją poznać i z nią pracować. Na wieść o jej śmierci, media społecznościowe zapełniły się wspomnieniami i kondolencjami od przyjaciół, współpracowników i fanów. Maria Tyszkiewicz, jedna z uczestniczek programu, wspominała Katarzynę Kwiecień-Kaniewską jako osobę pełną pasji i zaangażowania.

Finał "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" był nie tylko celebracją muzyki i talentów, ale także momentem głębokiej refleksji nad kruchością ludzkiego życia. Katarzyna Kwiecień-Kaniewska miała przed sobą jeszcze całe życie i nikt nie spodziewał się, że z dnia na dzień może jej zabraknąć.