Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Tomasz Karolak zaskoczył fanów. Postanowił zmienić wiarę
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 23.03.2023 22:38

Tomasz Karolak zaskoczył fanów. Postanowił zmienić wiarę

Tomasz Karolak zmienił wiarę
KAPIF

Tomasz Karolak był gościem podcastu Michała Figurskiego "NieZły Gość" i zaskoczył słuchaczy zaskakującym wyznaniem, które dotyczy jego religijności. Popularny aktor doznał przemiany duchowej i postanowił... zmienić wiarę. Co skłoniło artystę do podjęcia radykalnego kroku?

Tomasz Karolak ma na koncie wiele sukcesów i należy do najpopularniejszych aktorów

Tomasz Karolak, choć można mu wiele zarzucić pod kątem kunsztu aktorskiego, jakimś cudem należy do grona najbardziej znanych i rozchwytywanych w ostatnim czasie polskich aktorów. Były czasy, gdy żadna nowa produkcja nie mogła się obyć bez zaangażowania artysty z charakterystyczną diastemą. Sukcesy zawodowe nie szły jednak w parze z życiem prywatnym i w czasie szczytu swojej kariery aktor miał burzliwe życie miłosne i wielokrotnie rozstawał się i schodził z matką swoich dzieci, Violettą Kołakowską.

W ostatnim czasie życie uczuciowe Tomasza Karolaka się ustabilizowało, a sam aktor nieco spoważniał. Niedawno bohater "39 i pół" był gościem popularnego podcastu "NieZŁY Pacjent" Michała Figurskiego. W pewnym prowadzący skierował rozmowę na temat rozwoju duchowego i wiary, a gwiazdor "Listów do M." doszedł do zaskakujących wniosków.

"Kuchenne rewolucje". Najpierw tragiczna śmierć uczestniczki, teraz kolejny dramat

Tomasz Karolak uważa, że celebryci nadużywają swojej pozycji

Tomasz Karolak zauważył, że w ostatnim czasie wielu celebrytów zrezygnowało z wiary i zastąpiło ją szeroko pojętym coachingiem i przewodnictwem duchowym, co według aktora jest zwykłym nadużyciem i wykorzystywaniem rozpoznawalności, aby mieszać fanom w głowach.

- Teraz duchowość jest bardzo na czasie. Jeździłem, jak to jeszcze nie było modne, w 1995 roku pierwszy raz byłem w klasztorze. Wszystkie celebrytki, które zajmowały się modą czy innymi pierdołami, nagle organizują warsztaty na Bali - wyznał w rozmowie z dziennikarzem popularny aktor. Nie sposób się z nim nie zgodzić, wspominając przewrotną karierę Macadamian Girl, która niedawno sprzedawała chińskie bębenki po kilka tysięcy złotych.

Popularny aktor doznał "przemiany duchowej" i postanowił zmienić wiarę

W trakcie rozmowy Tomasz Karolak przy okazji przyznał się do tego, że jakiś czas temu sam doświadczył pewnego rodzaju "duchowego przeżycia", które go uleczyło. Wszystko to za sprawą zmiany wiary, o której wcześniej gwiazdor nie wspominał.

- Okazało się, że jestem protestantem. Doszedłem do takiego wniosku i będę zmieniał wyznanie. Mówię poważnie [...] To duchowe uleczenie - zdradził w rozmowie z Michałem Figurskim aktor.

Jesteście zaskoczeni taką zmianą u Tomasza Karolaka? Dla wielu osób sporym zaskoczeniem może być sam fakt, że aktor czuje się osobą wierzącą na tyle, aby czuć potrzebę zmiany wyznania.