Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Tomasz Karolak ma takie same poglądy co Viola Kołakowska? Miał wątpliwości, czy zaszczepić dzieci
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 04.11.2022 16:39

Tomasz Karolak ma takie same poglądy co Viola Kołakowska? Miał wątpliwości, czy zaszczepić dzieci

violetta kołakowska tomasz karolak
TRICOLORS/East News

Tomasz Karolak był niezwykle powściągliwy w ocenie poglądów głoszonych przez matkę swoich dzieci, Violettę Kołakowską. Aktorka odrzuca większość tego, co głoszą mainstreamowe media, zwłaszcza w kwestii koronowirusa. Karolak stwierdził, że nie chce jej krytykować, bo każdy ma prawo do własnych opinii. Po chwili dodał, że i on miał wątpliwości dotyczące szczepienia swoich dzieci. Czyżby także zapragnął zostać "antysystemowcem"?

Violetta Kołakowska radzi i edukuje, ale po swojemu

Violetta Kołakowska z domu Kołek wiernie wtóruje Edycie Górniak w wygłaszaniu kontrowersyjnych opinii, które czasem szokują, a czasem po prostu bawią. Aktorka znana z serialu "Zostać miss" należy do jednej z najzagorzalszych "koronosceptyczek", a podczas pandemii publikowała szokujące posty, w których namawiała do bojkotowania akcji związanej ze szczepionkami.

Zapędziła się tak daleko, że sugerowała nawet, iż szczepionka przeciw COVID-10 jest zabójcza. Artystka ma swoich odbiorców, którzy przyklaskują tym tezom, jednak większość osób nie ma wątpliwości, że jej wypowiedzi są szkodliwe i nie mają nic wspólnego z logicznym myśleniem, a jest to raczej snucie teorii spiskowych. Czy równie ostro do "herezji" głoszonych przez Kołakowską podchodzi 51-latek z charakterystyczną diastemą?

Tomasz Karolak popiera poglądy Violetty Kołakowskiej?

Aktor nie jest zbyt skory do publicznego oceniania byłej ukochanej, jednak gdy już się tego podjął, był enigmatyczny i niejednoznaczny. Ujawnił, że ich wspólne dzieci doskonale znają podejście matki do wielu kwestii społecznych i nie widzą żadnych przeciwwskazań, żeby mówiła o nich na łamach mediów społecznościowych.

- Moje dzieci znają Violkę, wiedzą czym się interesuje i to nie jest to dla nich żadne zaskoczenie. (...) Violka jest dorosłą osobą, wypowiada jakieś swoje zdanie. Można się z tym zgadzać, można się z tym nie zgadzać. Każdy z nas ma do tego prawo. Żadne zło przy okazji tego się nie dzieje – mówił w rozmowie z portalem Pudelek.

Serialowy Ludwik Boski z "Rodzinki.pl" wykazał się bardzo liberalnym podejściem i uporczywie podkreślał, że każdy powinien mieć możliwość podejmowania suwerennych decyzji także – a nawet przede wszystkim – w kwestiach zdrowotnych. Można nieśmiało przypuścić, że sam podziela część z teorii wyznawanych przez 45-latkę. Wyjaśnił bowiem, że borykał się z wieloma wątpliwościami dotyczącymi szczepienia dzieci i nie było to dla niego do końca jasne. Ostatecznie jednak pociechy dostały wakcynę.

- My, którzy szczepiliśmy swoje dzieci i tak dalej... To nie jest taka oczywista sprawa (...) Każdy ma prawo rozporządzać swoją osobą – wyjaśnił w wywiadzie.

Tomaszowi Karolakowi trzeba pogratulować zdolności dyplomatycznych i ostrożności, z jaką podszedł do fali krytyki, jaka z wielu środowisk wylewa się na Violettę Kołakowską. Sądzą oni, że osoba znana w przestrzeni medialnej ponosi większą odpowiedzialność, niż ktoś aminowy i może skutecznie wpływać, co na dany temat mogą sądzić osoby niezdecydowane.

Publiczne namawianie do zachowania szczepionkowej absencji i nazywanie jej niebezpieczną jest sprawą nieco cięższego kalibru, niż tylko autonomiczna decyzja zdrowotna podejmowania w domowym zaciszu. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Kołakowską należy wyśmiać, czy raczej podziwiać za odwagę w szerzeniu swojego punktu widzenia?

Artykuły polecane przez Goniec.pl