Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Rodzina królewska pogrążona w żałobie. Śmierć przyszła nagle
Maja Szewczak
Maja Szewczak 28.02.2024 08:20

Rodzina królewska pogrążona w żałobie. Śmierć przyszła nagle

Rodzina królewska
fot. CHRIS JACKSON/AFP/East News, Canva, Rodzina królewska pogrążona w żałobie

Jeszcze niedawno przekazano informacje na temat choroby króla Karola, a teraz kolejna przykra wiadomość. Rodzina królewska jest w żałobie, a Pałac Buckingham wydał oświadczenie, w którym poinformował o śmierci jednego z członków królestwa. Mężczyzna zmarł nagle, miał 45 lat.

Problemy zdrowotne rodziny królewskiej

Ostatnio rodzina królewska przeżywa trudny okres ze względu na liczne problemy zdrowotne. W ostatnich tygodniach docierają informacje na temat operacji księżny Kate oraz zdiagnozowaniu raka skóry u byłej żony księcia Andrzeja. Jednak największy szok dla brytyjskiej rodziny nastąpił, kiedy Król Karol trafił do szpitala.

Podczas zabiegu w związku z powiększoną prostatą, wykryto u króla nowotwór. Karol III przed laty zmagał się jeszcze z kilkoma innymi schorzeniami. Dwukrotnie zarażony był COVID-19, jednak na szczęście przeszedł to łagodnie. Z oświadczenia Pałacu Buckingham wynika, że mężczyzna jest pozytywnie nastawiony do sposobu leczenia choroby i nie może się doczekać, by wrócić do obowiązków publicznych.

Rodzina królewska
Król Karol III, fot. White House, Public domain, via Wikimedia Commons
Maffashion uległa kontuzji podczas treningów! Wycofa się z "TzG"?

Choroba króla Karola III

O chorobie króla Karola III nie poinformowano od razu. Gdy trafił do szpitala, przeszedł zabieg i zgodnie z zapowiedzią wrócił po dwóch dniach do domu. Dopiero jakiś czas później Pałac Buckingham wydał oświadczenie o nowotworze. Warto dodać, że wiadomość o operacji króla sprawiła, że strona internetowa poświęcona schorzeniom prostaty odnotowała znaczny wzrost odwiedzin. 

Jego Królewska Mość chciałby podziękować wszystkim, którzy w ciągu ostatniego tygodnia przesłali mu życzenia i jest zachwycony, że jego diagnoza ma pozytywny wpływ na świadomość w zakresie zdrowia publicznego - przekazał Pałac Buckingham.

fot. KAPIF; Problemy zdrowotne króla Karola

Żałoba w rodzinie królewskiej. Zmarł w wieku 45 lat

W ostatnich dniach Pałac Buckingham wydał również oświadczenie o śmierci Thomasa Kingstona, męża Gabrieli Kingston. Mężczyzna zmarł nagle w wieku 45 lat, nikt się tego nie spodziewał. Jego ciało znaleziono w domu. Przyczyna zgonu nie jest jeszcze ustalona, trwają specjalne dochodzenia. Wstępnie wykluczony jest jednak udział osób trzecich.

Z najgłębszym smutkiem zawiadamiamy o śmierci Thomasa Kingstona, naszego ukochanego męża, syna i brata. Tom był wyjątkowym człowiekiem, który rozświetlił życie wszystkich, którzy go znali. Jego śmierć jest szokiem dla całej rodziny i prosimy o uszanowanie naszej prywatności, gdy opłakujemy jego śmierć - napisał w oświadczeniu Pałac Buckingham.