Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Jednopłciowy ślub w rodzinie królewskiej. To pierwsza taka sytuacja
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 26.02.2024 20:08

Jednopłciowy ślub w rodzinie królewskiej. To pierwsza taka sytuacja

Rodzina królewska
AKPA/ Instagram @Ellen Lascelles

W ostatnim czasie wiele dzieje się w rodzinie królewskiej. We wrześniu 2022 roku zmarła królowa Elżbieta II, a kilka miesięcy później miała miejsce koronacja jej syna, Karola III. Obecnie monarcha zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Teraz media poinformowały o ślubie prawnuczki króla Jerzego V. Nie byłoby w tym niczego zaskakującego, gdyby nie fakt, że była to pierwsza w historii brytyjskiej rodziny królewskiej ceremonia zaślubin dwóch kobiet.

W rodzinie królewskiej w ostatnim czasie wiele się dzieje

W ostatnim czasie w rodzinie królewskiej wydarzyło się naprawdę wiele. W 2020 roku książę Harry zrezygnował z pełnienia oficjalnych funkcji w rodzinie królewskiej, a rok później zmarł jego dziadek, Książę Filip. 8 września 2022 roku odeszła królowa Elżbieta II, która panowała przez 70 lat. 

Następnie 6 maja 2023 roku doszło do koronacji Króla Karola III. Niestety ostatnio pojawiły się informacje, że u monarchy zdiagnozowany został nowotwór. Z tego też powodu  na nieokreślony czas porzucił obowiązki związane z publicznymi wystąpieniami i oddając się leczeniu.

Rodzina królewska
fot. AKPA; Jednopłciowy ślub w rodzinie królewskiej
Księżna Diana po ślubie zagroziła, że odbierze sobie życie

Jednopłciowy ślub w rodzinie królewskiej

Nie da się ukryć, że śluby w rodzinie królewskiej są ważnym i podniosłym wydarzeniem, które nawet emitowane są w telewizji. Choć ta ceremonia nie była transmitowana, to jednak wielu na długo zapadnie w pamięć. Wszystko z powodu pary młodej, która… jest jednopłciowa.

20 lutego 2024 roku doszło do ślubu prawnuczki Jerzego V, która zarówno jest siostrzenicą Davida Lascellesa, ósmego i obecnego hrabiego Harewood. Ellen Lascelles poślubiła swoją narzeczoną Channtel “Chan” McPherson. Do zaślubin doszło w Byron Bay Hinterland w Nowej Południowej Walii w Australii.

Jak przebiegał ślub pary jednopłciowej wywodzącej się z rodziny królewskiej?

Uroczystość zaślubin, gdzie jedna z kobiet wywodzi się z rodziny królewskiej, odbył się na świeżym powietrzu, a panny młode tego dnia wyglądały zjawiskowo. Obydwie pojawiły się w sukienkach - Ellen Lascelles miała na sobie białą krótką kreację na ramiączkach, zaś jej wybranka postawiła na długą suknię w stylu boho.

Channtel i ja ten dzień spędziłyśmy z prawie wszystkimi naszymi ulubionymi ludźmi na świecie i spędziliśmy najzabawniejszy, najgorętszy i najbardziej wypełniony miłością dzień - przekazała prawnuczka Jerzego V za pośrednictwem “Dailymail”.

Księżna Kate chciała za wszelką cenę uniknąć kontaktu z Meghan Markle. Wydała specjalny rozkaz
Księżna Kate i Meghan Markle, fot. instagram.com/theroyalfamily; Genevieve/Wikimedia Commons
Księżna Kate i Meghan Markle, fot. instagram.com/theroyalfamily; Genevieve/Wikimedia Commons
Księżna Kate jeszcze przed pogrzebem Elżbiety II miała udzielić personelowi specjalnych wskazówek, by nie dopuszczono do jej bezpośredniego kontaktu z Meghan Markle. Żona księcia Williama miała podobno poważne obawy. Księżna Kate bała się spotkania z Meghan MarkleKsiężna Kate i Meghan Markle nigdy nie były przyjaciółkami. Jeszcze zanim doszło do rodzinnego rozłamu, wskutek którego Harry z ukochaną opuścili Wielką Brytanię, małżonki książąt nie miały zbyt dobrych kontaktów. Nie da się ukryć, że Amerykanka traktowana była jak persona non grata w Pałacu Buckingham. Specjaliści od tematyki rodu Windsorów stwierdzają wprost, że nie pasowała i nie odnajdowała się w świecie royalsów. Czarę goryczy przelała oczywiście wyprowadzka do USA i słynny już dziś wywiad u Oprah Winfrey, po którym nikt nie spodziewał się, że Meghan Markle zawita jeszcze kiedykolwiek do siedziby monarchów. Śmierć Elżbiety II sprawiła jednak, że rodzina królewska musiała zachować pewne pozory. Książę Harry z małżonką pojawili się na uroczystościach pogrzebowych, na których aktorka wielokrotnie musiała stać tuż obok szwagierki swojego męża. Sama księżna Kate miała podobno poważne obawy co do samego kontaktu z Meghan Markle. Neil Sean będący ekspertem w sprawach dotyczących royalsów wyjaśnił, jakie emocje towarzyszyły żonie księcia Williama jeszcze przed spotkaniem z Amerykanką. Specjalne rozkazy księżnej Kate Księżna Kate miała zlecić personelowi, by za żadne skarby nie dopuszczono do jej bezpośredniego kontaktu z Meghan Markle. Bała się, że żona Harry'ego dopuści się nieoczekiwanego. Co miałoby to być? Podobno wystarczyłaby krótka wymiana zdań, by szwagierka jej męża mogła odpowiednio wykorzystać ją chociażby w reportażu Netflixa, który wkrótce ma powstać. Bezstronna nie pozostała również matka Kate, która miała podobno przeprowadzić z nią poważną rozmowę i utwierdzić ją w przekonaniu, że po Meghan Markle spodziewać powinna się wszystkiego. Ostatecznie, małżonki książąt nie stanęły ze sobą twarzą w twarz. Towarzyszyły sobie wzajemnie podczas uroczystości i zachowywały pozory, ale na próżno łudzić się, że da się jeszcze zszyć ich relacje nicią porozumienia. Artykuły polecane przez Goniec.pl:Margaret została dotkliwie skrzywdzona przez mężczyznę. Do tragicznych wydarzeń doszło gdy miała 10 latAnna Głogowska potwierdza nowy związek. Jej partnerem jest popularny aktor?"Love Island". Uczestnicy wspierają Natalię. Nagrali dla niej specjalną wiadomośćŹródło: pomponik.pl
Czytaj dalej
Meghan Markle wyjawiła, jak nazywała ją rodzina królewska. Padły przekleństwa
Meghan Markle
Meghan Markle opowiedziała o tym, jaki przydomek nadano jej na królewskim dworze. Fot. Rex Features/East News
Meghan Markle udzieliła kolejnego kontrowersyjnego wywiadu, w którym wyznała, jak nazywano ją na królewskim dworze. Słowa żony księcia Harry'ego z pewnością szybko dotrą do Wielkiej Brytanii.
Czytaj dalej