Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Król Karol III bardzo cierpiał podczas koronacji. William wyjawił prawdę o zdrowiu swojego ojca
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 08.05.2023 14:34

Król Karol III bardzo cierpiał podczas koronacji. William wyjawił prawdę o zdrowiu swojego ojca

król Karol III
Rex Features/East News

6 maja miała miejsce koronacja króla Karola III. Monarcha zasiadł na tronie, mając 74 lata. Uroczystość, na jego prośbę, została skrócona, ponieważ problemy z wiekiem dawały mu się we znaki i dla bezpieczeństwa postanowiono wprowadzić pewne zmiany.

Koronacja króla Karola III

Koronacja króla Karola III była wyjątkową uroczystością. Wszystko za sprawą tego, że syn królowej Elżbiety II zasiadł na tronie, będąc już w podeszłym wieku. Wiele osób zastanawiało się, czy nie zrezygnuje on z pełnienia tej funkcji z racji swojej leciwości. Tak się nie stało i ostatecznie w Opactwie Westminsterskim arcybiskup Canterbury założył Karolowi III atrybut królewski - koronę świętego Edwarda, ważącą aż 2,23 kg. Monarcha, po namaszczeniu i uroczystej mszy, której transmisję mogliśmy oglądać, wraz z małżonką wrócił do Pałacu Buckingham, gdzie wyszli na balkon i razem z członkami rodziny królewskiej pozdrowili poddanych. Syn królowej Elżbiety II przez ten cały czas miał na głowie tę koronę, co było dla niego nie lada wyzwaniem. Wszystko przez jej wagę.

Nie żyje 8-letni Kamilek z Częstochowy. Lekarze walczyli do ostatniej chwili

Problemy ze zdrowiem króla Karola III

Król Karol III, z racji podeszłego wieku, posiada pewne problemy zdrowotne. Poddani bardzo martwią się o zdrowie swojego monarchy, a wszystko za sprawą opuchniętych palców, potocznie nazywanymi “kiełbasianymi”. Brytyjscy lekarze uspokoili społeczeństwo, mówiąc, że jego schorzenie nie jest powodem do obaw. Syn królowej Elżbiety, chcąc zadbać o swoją sprawność, cały czas stara się być aktywny fizycznie: jeździ konno, spaceruje i dba o zdrową dietę.

Książę William o problemach zdrowotnych ojca, których doświadczył po koronacji

Dzień po koronacji, Brytyjczycy nadal świętowali. Na ulicach zostały zorganizowane parady, były również pikniki i poczęstunki. Ku zaskoczeniu, wśród celebrujących znaleźli się także książę William wraz z księżną Kate, których można było spotkać na ulicy. Następca tronu wraz z małżonką chętnie rozmawiali z biesiadującymi osobami. W pewnym momencie padło pytanie o stan zdrowia króla Karola III, na co jego pierworodny syn odpowiedział: “Nadwyrężył sobie szyję. To wszystko przez tę koronę. Ona cholernie dużo waży”.