Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Nostradamus przewidział problemy króla Karola? Kto go zastąpi?
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 24.02.2024 09:12

Nostradamus przewidział problemy króla Karola? Kto go zastąpi?

Król Karol III
AKPA;Nostradamus przewidział problemy króla Karola III?

Nostradamus zasłynął jako największy prorok. Przewidział wiele wydarzeń, które po latach miały miejsce, co tylko umocniło go na tej pozycji. Jedna z jego wizji dotyczyła króla Karola III. Prorok już wcześniej wiedział o jego problemach?

Nostradamus największym znanym prorokiem

Choć Nostradamus żył 500 lat temu, wciąż nie daje o sobie zapomnieć, a wszystko za sprawą jego przepowiedni. Zasłynął głównie z proroctw spisywanych w formie rymowanych czterowierszy grupowanych po sto centurii. Opisywał w nich różne katastrofy, wojny, bitwy, morderstwa, plagi czy powodzie, jednak nie były one obsadzone w konkretne daty ani miejsca. 

Sprawia to, że jego wizje wymykają się jednoznacznej interpretacji, a jego słowa mogą być tłumaczone na różne sposoby i dopasowywane do różnych sytuacji, nie zmienia to jednak faktu, że są niezwykle intrygujące. 

Uważa się, że Nostradamus mógł przewidzieć m.in.: rewolucję francuską, dojście Hitlera do władzy, lądowanie na Księżycu czy ataki terrorystyczne z 11 września 2001 roku. Czy wiedział, co czeka króla Karola III?

Król Karol II cierpi na nowotwór. Ujawniono, jak zareagował Harry

Król Karol zmaga się z problemami zdrowotnymi

Zaledwie przed kilkoma tygodniami świat obiegła ponura informacja dotycząca problemów zdrowotnych króla Karola III. Wykryto u niego zmiany nowotworowe, a następnie podjęto leczenie. W związku z tym syn królowej Elżbiety tymczasowo ograniczył obowiązki królewskie związane z występami publicznymi na nieokreślony czas.

Król jest wdzięczny swojemu zespołowi medycznemu za szybką interwencję, która była możliwa dzięki niedawnemu zabiegowi szpitalnemu. Jest całkowicie przekonany o leczeniu i nie może się doczekać jak najszybszego powrotu do pełnych obowiązków publicznych […] Jego Królewska Mość zdecydował się podzielić swoją diagnozą, aby zapobiec spekulacjom, w nadziei, że pomoże to w zrozumieniu opinii publicznej wszystkich osób na całym świecie dotkniętych chorobą nowotworową - przekazano w oficjalnym oświadczeniu.

Król Karol III
fot. KAPIF;Nostradamus przewidział problemy króla Karola III?

Nostradamus przepowiedział przyszłość króla Karola III?

Czyżby Nostradamus miał również przepowiednię na temat króla Karola III i jego dalszego panowania? Okazuje się, że prorok w jednej ze swoich wizji mówił o “wyparciu króla wysp”, który ma zostać “wypędzony siłą”, a następnie zastąpiony przez osobę "nie mającą znamion króla". Czyżby jego następcą miała być osoba dotychczas niezwiązana ściśle z koroną? Przepowiednia mówi bowiem o człowieku, który “nie ma znamion króla”.

Tak samo, jak w swoich poprzednich wizjach, Nostradamus nie podał ani konkretnej daty, ani nie wskazał, o kim dokładnie mówił, jednak pojawiły się głosy, że może ona dotyczyć króla Karola III, który obecnie jest mężem Camilli. Mówi się, że monarcha po licznych atakach na niego i na swoją małżonkę, a także z racji zdrowotnych problemów, być może abdykuje, co następnie wiązałoby się z nowym królem zasiadającym na tronie. Czy ta przepowiednia faktycznie odnosi się do Karola III?

Król Karol III
fot. AKPA; Nostradamus przewidział problemy króla Karola III?
Tagi: Karol III