Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > Potężne zmiany w Polsacie. Czołowa gwiazda stacji znika z posady, widzowie ją uwielbiali. Kto ją zastąpi?
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 01.12.2023 19:24

Potężne zmiany w Polsacie. Czołowa gwiazda stacji znika z posady, widzowie ją uwielbiali. Kto ją zastąpi?

Dorota Gawryluk
KAPiF; Czołowa gwiazda Polsatu znika z posady

W Polsacie po raz kolejny nastąpią ogromne zmiany, które tym razem dotkną “Wydarzenia” - flagowy program informacyjny stacji. Ta decyzja jest ogromnym zaskoczeniem dla widzów. Kto pożegna się z posadą i kto zajmie jej miejsce? 

Kolejne zmiany w Polsacie

W ostatnim czasie Polsat przeszedł ogromne rewolucje. Z pewnych formatów postanowiono usunąć wybrane osoby, dodano nowe programy, które następnie, zaledwie po jednym sezonie zostały zdjęte. Widzowie z niedowierzaniem przecierali oczy, gdy widzieli, jakie zmiany przechodzi stacja pod rządami Edwarda Miszczaka.

Tym razem nadszedł czas na “Wydarzenia” - kultowy program informacyjny. Jedna z głównych twarzy zmieni swoje stanowisko, piastowane od dłuższego czasu. Co ciekawe, tym razem nie jest to decyzja dyrektora Polsatu.

Posadzili Romanowską obok Dowbora i wtedy się zaczęło! Nieprzyjemna sytuacja na świątecznym spotkaniu Polsatu

Zmiany w "Wydarzeniach"

Nadszedł czas na kolejne zmiany w Polsacie, o czym poinformowała sama stacja. Tym razem zostało powołane nowe stanowisko, które ma zostać objęte przez Dorotę Gawryluk. Prezenterka, jeśli je obejmie, będzie odpowiedzialna za rozwój kanałów tematycznych stacji, a także za wzmocnienie treści serwisu streaminingowego Polsat Box Go. Jako dyrektor zarządzająca, będzie raportowała bezpośrednio do prezesa zarządu.

Dorota Gawryluk jest jedną z czołowych menadżerek Grupy Polsat Plus i postanowiliśmy wykorzystać jej kompetencje zarządcze w obszarze, który jest kluczowy dla naszej przyszłości. Stad powierzenie jej odpowiedzialności za szybki i skuteczny rozwój kanałów tematycznych Telewizji Polsat oraz wzmocnienie treści serwisu streamingowego Polsat Go Box. W rynku, jak i w strukturze naszych przychodów rośnie systematycznie udział kanałów tematycznych. Widzimy też zdecydowaną potrzebę wzmocnienia serwisu Polsat Box Go - mówił Mirosław Błaszczyk, cytowany przez wirtualnemedia.pl.

Dorota Gawryluk
KAPIF; Czołowa gwiazda Polsatu znika z posady

Czy wiadomo, kto zajmie miejsce Doroty Gawryluk w "Wydarzeniach"?

Czy te zmiany w “Wydarzeniach” oznaczają również rewolucje w redakcji? “Plejada” postanowiła zapytać o to Jarosława Gugałę, który aktualnie prowadzi “Wydarzenia wieczorne” emitowane o 21:50. Prezenter podczas tej rozmowy wyjawił, że mógłby podjąć się tego zadania, jednak, jak okazuje się, jest pewien problem, bowiem na tę chwilę nie otrzymał takiej propozycji.

Jestem dziennikarzem, prezenterem, pracuję, więc jestem do dyspozycji. Na razie jednak nie ma o czym rozmawiać, bo żadnej takiej propozycji nie dostałem - powiedział dziennikarz.

Czy Dorota Gawryluk, pomimo zmiany stanowiska, nadal będzie zajmować się prowadzeniem “Wiadomości”? Jak wyjaśnił rzecznik Tomasz Matwiejczuk podczas rozmowy z “Press”, ta decyzja należy do samej prezenterki.

Dorota Gawryluk
KAPIF; Czołowa gwiazda Polsatu znika z posady
Jarosław Gugała
KAPiF; Jarosław Gugała

Źródło: Polsat News, Wirtualne Media. Press.