Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > Pilne oświadczenie TVP. Mowa o niewypłacanych wynagrodzeniach
Maja Szewczak
Maja Szewczak 04.03.2024 21:36

Pilne oświadczenie TVP. Mowa o niewypłacanych wynagrodzeniach

TVP
fot. KAPIF

Ostatnio w mediach głośno jest o problemach w Telewizji Polskiej, która miała nie zapłacić pracownikom za wykonywaną pracę od grudnia ubiegłego roku. Na ten temat wypowiedziała się jedna z aktorek serialu “Klan”. Teraz oświadczenie wydała sama TVP. Co przekazała? 

Rewolucja w TVP

Od grudnia ubiegłego roku w wyniku zmiany władzy, następują niekończące się perturbacje w Telewizji Polskiej. Nowi rządzący pragną, jak widać, utworzyć całkiem nową stację, która pod żadnym względem nie będzie przypominać poprzedniej. Rewolucję rozpoczęli więc od zwolnienia wielu prezenterów. Najbardziej dotknięci zostali pracownicy “Pytania na Śniadanie”, którzy zostali zastąpieni przez nowych gospodarzy. Stacja wymieniła całą ekipę i co za tym idzie, wszyscy stracili pracę w porannym segmencie. 

Na zmianach ucierpieli również dotychczasowi widzowie i fani Telewizji Polskiej, którzy częściowo przenieśli się na stację “Republika”. W sieci wciąż mnożą się liczne opinie dotyczące zmian i trudno powiedzieć, czy ostatecznie podjęcie radykalnych kroków wyjdzie stacji na plus.

Małgosia z "Rolnika" przekazała niepokojące wieści. Nie jest dobrze

TVP miała nie zapłacić pracownikom za wykonywaną pracę

Do mediów trafia wiele informacji dotyczących Telewizji Polskiej i jej ostatnich problemów finansowych. Stacja miała nie płacić aktorom “Klanu” za wykonywaną pracę. Jedna z aktorek słynnego serialu wyjawiła coś, co wstrząsnęło niejedną osobę. Wyznała, że aktorzy serialu nie dostają wynagrodzenia od początku roku. Jej słowa zostały potwierdzone przez scenarzystę i reżysera Pawła Karpińskiego, który dodał też, że wynika to z blokady środków. 

Nasze wypłaty zawsze wpływały do 10. każdego miesiąca. To ogromna produkcja i nigdy nie było problemów. Niestety od stycznia nic nie dostajemy, wiem, że niektórzy z obsługi wynegocjowali sobie jakiś procent, by mieć na opłaty. Ja nie dostałam nic, ani za styczeń, ani za luty - zdradziła aktorka w rozmowie z “Faktem”.

Od tamtej pory rozpoczęła się w sieci burza dotycząca TVP i tego, że nie wypłaca pieniędzy wszystkim aktorom. Jak się okazuje, sama Telewizja Polska musiała zabrać głos w tej sprawie. 

KAPIF_oryginal_K467190F.jpg
fot. KAPiF; Aktorzy serialu “Klan”
fot. KAPIF; Paweł Karpiński zabrał głos 

Pilne oświadczenie TVP

Już sam scenarzysta w odpowiedzi na ujawnienie prawdy na temat TVP wyznał, że środki w ciągu tygodnia zostaną uregulowane i wszystkie zaległe wynagrodzenia zostaną oddane. Teraz oświadczenie wydała sama Telewizja Polska. Stacja potwierdziła słowa mężczyzna i przyznała, że pracownicy i aktorzy pracujący dla stacji mogą być spokojni, a wszystkie pieniądze zostaną rozliczone.  

Finansowanie Telewizji Polskiejna ten rok jest zapewnione. A wynagrodzenia pracowników i współpracowników Spółki niesą zagrożone, trwa regulowanie zaległych płatności wobec kontrahentów - odpowiedziała TVP portalowi “Fakt”.

Klan
fot. KAPiF; Aktorzy serialu “Klan”
fot. KAPIF; Pilne oświadczenie TVP 
Tagi: TVP Klan Aktor