Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > Fatalne wieści dla Sławomira i Kajry. TVP nie widzi ich w show?
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 04.03.2024 12:13

Fatalne wieści dla Sławomira i Kajry. TVP nie widzi ich w show?

Sławomir Kajra TVP
Fatalne wieści dla Sławomira i Kajry. Fot. KAPiF

Pozycja Sławomira i Kajry przy Woronicza nie jest już tak mocna, jak kilka lat temu. Mało kto spodziewał się jednak, że ich notowania są aż tak słabe. Nowe kierownictwo TVP nie miało dla przebojowej pary dobrych wiadomości. Co ich czeka?

Kadrowa rewolucja w TVP. Zwolnienia uniknęli tylko nieliczni

Zmiana polityczno-medialnego układu w Polsce poskutkowała roszadami w popularnych programach nadawanych przez telewizję państwową. Obsada "Pytania na śniadanie" została całkiem wymieniona, a kilka popularnych programów straciło swoich dotychczasowych prowadzących. Z tej kadrowej rewolucji z tarczą pozostało tylko kilku prezenterów.

Wszystko wskazuje na to, że Tadeusz Sznuk zachowa posadę w teleturnieju “Jeden z dziesięciu”, a taki sam los tyczyć się będzie Łukasza Nowickiego i jego "Postaw na milion". Gdy wydawało się, że Sławomir i Kajra także mogą spać spokojnie, stało się zupełnie coś niepokojącego.

Sławomir Kajra
Fatalne wieści dla Sławomira i Kajry. Fot. KAPiF
Wszyscy głowili się, jak wygląda syn Kajry i Sławomira. Klon!

Sławomir i Kajra wrócili do TVP z nowym sezonem "Tak to leciało". Co dalej?

Sławomir i Kajra dzięki decyzji byłego prezesa TVP w 2022 roku podpisali lukratywny kontrakt, w ramach którego objęli stery powracającego na antenę TVP2 formatu "Tak to leciało". Wcześniej emitowany był od 2008 do 2012 roku. Jak wynika z danych Wirtualnych Mediów, ostatni sezon widowiska gromadził przez telewizorami przeciętną widownię w licznie 885 tysięcy. Dla porównania "Jeden z dziesięciu" ma zazwyczaj ponad milionowe audytorium.

Wiosenna edycja tego telewizyjnego hitu została już nagrana i jest emitowana od 3 marca w każdą niedzielę o 16:15. Biorą w niej udział Sławomir i Kajra, którzy będą bawić widzów przez osiem odcinków, w tym świątecznym, zaplanowanym na okres Wielkiej Nocy. Aby teleturniej trafił także do ramówki jesiennej, zdjęcia do niego mają zacząć się już niebawem. W związku z tym piosenkarski duet odbył rozmowę z władzami stacji. Czego się dowiedzieli?

TVP podjęła decyzję ws. Sławomira i Kajry. Ktoś miałby ich zastąpić?

Jak nieoficjalnie informują Wirtualne Media, TVP postanowiła zrezygnować z usług Sławomira i Kajry w zakresie prowadzenia "Tak to leciało". Artyści nie pojawią się na planie jesiennej serii. Nie wiadomo również, kto miałby ich zastąpić w roli gospodarzy.

Internauci mniej lub bardziej udanych pomysłów mają wiele. Jako następców Sławomira i Kajry widzą m.in. Magdę Narożną i Aleksandra Sikorę, Rafała Brzozowskiego i Edytę Górniak, a także Justynę Steczkowską wraz z synem Leonem Myszkowskim. Jak sądzicie, czy któraś z tych kandydatur w ogóle ma rację bytu?

Sławomir Kajra
Fatalne wieści dla Sławomira i Kajry. Fot. KAPiF