Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > Nie żyje znany aktor. Córka potwierdziła tragiczne informacje
Laura Młodochowska
Laura Młodochowska 02.04.2024 21:01

Nie żyje znany aktor. Córka potwierdziła tragiczne informacje

świeca
Fot. Pixabay/webandi

W wieku 82 lat zmarł Joe Flaherty - aktor telewizyjny i filmowy, a także pisarz, scenarzysta i komik. Informację o śmierci gwiazdy przekazała jego córka. Fani komedii na zawsze zapamiętają go z ról w takich filmach jak ”Powrót do przyszłości II”, ”Farciarz Gilmore” czy serialu ”Luzaki i kujony”.

Nie żyje amerykański aktor komediowy Joe Flaherty

W poniedziałek po krótkiej chorobie zmarł Joe Flaherty. Smutną informację przekazała córka aktora, która pożegnała go w przejmujących słowach. Miał 82 lata.

Tata był niezwykłym człowiekiem. Bezgranicznie oddawał się pasji, jaką od lat 40. i 50. było dla niego kino. Wgląd w branżę złotej ery Hollywood nie tylko ukształtował jego karierę, lecz był dla mnie źródłem nieustannej fascynacji. W ciągu tych ostatnich miesięcy, kiedy zmagaliśmy się z jego problemami zdrowotnymi, mieliśmy okazję zobaczyć wspólnie wiele klasycznych produkcji. Te chwile zawsze będą bliskie memu sercu – napisała Gudrun Flaherty.

Nie żyje dziennikarka. Przez lata pracowała w TVP i "Pytaniu na śniadanie"

Zmarł Joe Flaherty

Joe Flaherty zapisał się w historii kina dzięki swoim komediowych występom w znanych produkcjach. Urodził się w 1942 roku, a po odbyciu służby wojskowej w siłach powietrznych Stanów Zjednoczonych zaczął działać w teatrze dramatycznym. W końcu przebił się do świata programów telewizyjnych i otrzymał rolne w satyrycznym programie ”Second City TV”, który przyniósł mu znaczną rozpoznawalność. Przy jego tworzeniu nie tylko wcielał się w postacie, ale także pisał scenariusze.

ZOBACZ TAKŻE: Katarzyna Grochola przeżyła śmierć kliniczną? Ujawniła, co widziała

Zmarł znany aktor komediowy. Wystąpił m.in. w filmie ”Powrót do przyszłości”

Aktor i komik najbardziej znany jest z roli pracownika Western Union w komedii ”Powrót do przyszłości II”. Wiele lat później sparodiował ten występ w jednym z odcinków ”Teorii wielkiego podrywu”. Wystąpił także w filmach jak ”Farciarz Gilmore”, ”1941” czy ”Interkosmos”. Nie zabrakło go również w serialach – widzowie mogli go zobaczyć w serialowej wersji ”Akademii policyjnej”, czy komediodramacie ”Luzaki i kujony”. Gościnnie wystąpił m.in. w ”Świecie według Bundych” i ”Różowych latach 70.”.

Źródło: filmweb.pl