Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Nagły komunikat z Pałacu Buckingham. Kate, William i Karol odwołują spotkania
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 29.05.2024 11:58

Nagły komunikat z Pałacu Buckingham. Kate, William i Karol odwołują spotkania

Księżna Kate
fot. YouTube: @The Prince and Princess of Wales

Brytyjska rodzina królewska w ostatnich miesiącach przechodzi wyjątkowo ciężki okres. Teraz z Pałacu Buckingham płyną wieści, które wielu fanów Royalsów mogą wprawić w niepokój. Król Karol III, książę William i księżna Kate odwołali wszystkie swoje publiczne wystąpienia. Co stoi za tą nagłą decyzją?

Najważniejsi członkowie rodziny królewskiej odwołują spotkania. Co się dzieje?

Premier Rishi Sunak zwrócił się do króla Karola III o rozwiązanie parlamentu, co zostało formalnie zaakceptowane. Decyzja ta zmusiła monarchę i jego najbliższą rodzinę do wstrzymania się od publicznych wystąpień. Pałac Buckingham przekazał w oświadczeniu, że rodzina królewska chce uniknąć sytuacji, w której mogłaby odwracać uwagę od kampanii wyborczej lub wpływać na jej wyniki. Król Karol przesłał również szczere przeprosiny wszystkim, którzy mogą poczuć się dotknięci tą decyzją.

Stan zdrowia króla Karola III również wpłynął na jego decyzję o ograniczeniu publicznych obowiązków. Jak podkreślił biograf monarchii, Robert Hardman, w wywiadzie dla "La Repubblica", u króla zdiagnozowano nowotwór w lutym tego roku. Mimo że jego stan zdrowia się poprawia, leczenie nadal trwa. Hardman zaznaczył, że w Pałacu Buckingham nie przewiduje się najgorszego scenariusza ani w tym, ani w przyszłym roku, ale z pewnością monarsze przyda się odrobina odpoczynku.

Agata Młynarska w żałobie, przekazała tragiczne wieści. "Odszedł po ciężkiej chorobie"

Członkowie rodziny królewskiej nie chcą wpływać na przebieg wyborów parlamentarnych

Księżna Kate również zmaga się z nowotworem, co dodatkowo skomplikowało sytuację rodziny królewskiej. Przebywa obecnie z rodzicami, kontynuując chemioterapię. Wiadomo już, że w związku z jej stanem zdrowia nie wróci do pełnienia swoich obowiązków przynajmniej do jesieni, a być może dłużej. Jak podkreślono w komunikatach Pałacu Kensington, księżna prosi o poszanowanie jej prywatności.

W obliczu wyborów i zdrowotnych problemów rodzina królewska postanowiła wycofać się z życia publicznego. Król Karol III odwołał planowaną wizytę w Cheshire, gdzie miał odwiedzić producenta luksusowych samochodów oraz Centrum św. Pawła, wspierające osoby w trudnej sytuacji finansowej. Książę William również odwołał swoje nadchodzące publiczne wystąpienia, co pozwoli mu spędzić więcej czasu z rodziną, zwłaszcza z chorującą żoną.

Nie wiadomo, kiedy król Karol III i księżna Kate w pełni powrócą do wykonywania obowiązków

Nie wiadomo jeszcze, czy członkowie rodziny królewskiej pojawią się podczas Trooping the Colour, czyli corocznego świętowania urodzin króla, które planowane jest na czerwiec. W związku z wycofaniem się z życia publicznego przez najważniejszych członków rodziny królewskiej obecność monarchów na tym wydarzeniu również stoi pod znakiem zapytania.

Decyzje Króla Karola III i Księcia Williama o wycofaniu się z życia publicznego mają na celu unikanie wpływu na kampanię wyborczą oraz skoncentrowanie się na zdrowiu chorych członków rodziny królewskiej. Nie wiadomo, kiedy powrócą do pełnienia swoich obowiązków.