Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Agata Młynarska w żałobie, przekazała tragiczne wieści. "Odszedł po ciężkiej chorobie"
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 29.05.2024 09:57

Agata Młynarska w żałobie, przekazała tragiczne wieści. "Odszedł po ciężkiej chorobie"

Agata Młynarska
fot. KAPIF

Agata Młynarska należy do najpopularniejszych i najbardziej lubianych dziennikarek w Polsce. Gwiazda chętnie dzieli się swoim życiem prywatnym w mediach społecznościowych - niestety jeden z jej ostatnich postów nie należał do najweselszych. Pożegnała bliską jej osobę.

Agata Młynarska pożegnała bliską osobę. Opublikowała smutne nagranie

27 maja 2024 roku zmarł profesor Jan Kieniewicz, wybitny historyk, dyplomata, autor książek i długoletni pracownik Uniwersytetu Warszawskiego. Smutną wiadomość o jego odejściu przekazała za pośrednictwem mediów społecznościowych Agata Młynarska, była synowa profesora.

We wzruszającym wpisie na Instagramie dziennikarka pożegnała człowieka, który mimo rozpadu jej małżeństwa z Leszkiem Kieniewiczem, pozostał ważną osobą w jej życiu.

Wczoraj wieczorem po długiej i ciężkiej chorobie odszedł nasz ukochany Tata, Dziadziuś i Pradziadziuś Janek. Był naszym nauczycielem, przyjacielem i drogowskazem. Nie oceniał, wspierał, kochał. Uczył jak być człowiekiem - napisała Agata Młynarska.

Irena Santor bryluje na ściance tuż po operacji. Wielka klasa i szyk, wszyscy patrzyli tylko na nią

Nie żyje profesor Jan Kieniewicz - były teść Agaty Młynarskiej

Profesor Jan Kieniewicz był ojcem Leszka Kieniewicza, pierwszego męża Agaty Młynarskiej. Para ma dwóch synów, Stanisława i Tadeusza. Choć małżeństwo zakończyło się po 10 latach, więź między Agatą a jej teściem była wyjątkowo silna.

Dla mnie, choć wydawać by się mogło, że synowa po rozstaniu z jego jedynym synem przestanie być ważna, był jak ojciec. Mówił do mnie córeczko. Przemka [Przemysława Schmidta - obecnego męża Agaty Młynarskiej] przyjął z otwartymi ramionami. Stał przy mnie i służył każdą pomocą w najtrudniejszych życiowych chwilach [...] Tato, dziękuję za bezwarunkową miłość okazywaną mi na każdym kroku przez 40 lat - wspominała dziennikarka we wzruszającym wpisie.

Dziennikarka podkreśliła, że każda rozmowa z "Tatą Jankiem" była dla niej cenna. Profesor Kieniewicz tłumaczył jej świat, pokazywał wartość wiary, miłości, nauki i pracy. Był nie tylko wsparciem dla niej, ale również wspaniałym dziadkiem dla jej synów, Stanisława i Tadeusza, oraz prawnuczek, Julii i Klary.

Agata Młynarska pomimo rozstania z jego synem nadal była blisko z profesorem Kieniewiczem

Profesor Jan Kieniewicz przez wiele lat pracował na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie kierował Katedrą Iberystyki i pełnił funkcję wicedyrektora Instytutu Historycznego. W latach 1990-1994 był ambasadorem RP w Hiszpanii. Jego dorobek naukowy obejmuje liczne książki, publikacje i podręczniki.

W pożegnalnym wpisie Agata Młynarska dołączyła czarno-białe zdjęcia profesora, wykonane kilka miesięcy temu podczas jego ostatniej podróży nad Morze Śródziemne.

To zdjęcie zrobiłam tacie 9 października 2023 roku, w jego ostatniej podróży do ukochanego przez niego Śródziemnomorza. Piosenkę "Bésame mucho" śpiewał mi wiele razy - napisała we wpisie gwiazda.

Profesor Jan Kieniewicz zostanie zapamiętany jako wybitny naukowiec, kochający ojciec, dziadek i pradziadek. Z pewnością będzie go brakować jego licznej rodzinie, przyjaciołom, studentom i współpracownikom.

Agata Młynarska
fot. KAPIF
Agata Młynarska
fot. KAPIF