Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Księżna Kate opuści Wielką Brytanię? Ma ważny powód
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 02.04.2024 14:30

Księżna Kate opuści Wielką Brytanię? Ma ważny powód

Kate Middleton
Fot. Rex Features/East News

Tegoroczna Wielkanoc była wyjątkowo smutna na Wyspach Brytyjskich. Tamtejsze społeczeństwo wciąż mierzy się z goryczą i obawami o stan zdrowia króla Karola III oraz księżnej Kate. Żona księcia Williama po wydaniu oświadczenia, w którym przyznała, że choruje na nowotwór, zniknęła z życia publicznego, ale media wciąż nie dają jej spokoju. Teraz donoszą np. o potencjalnym wyjeździe Kate z Wielkiej Brytanii. Wiadomo, dokąd i dlaczego miałaby się udać. Ma pewien powód. 

Księżna Kate uda się w daleką podróż?

Brytyjska rodzina królewska przeżywa aktualnie kolejne, bardzo ciężkie chwile. Po tym, jak między royalsami a księciem Harrym doszło do poważnego rozłamu, na członków monarchii spadł kolejny cios. Król Karol III i księżna Kate zmagają się z nowotworem. Zarówno władca Zjednoczonego Królestwa, jak i jego synowa nie ujawniają zbyt wielu szczegółów na ten temat.

Wiadomość o chorobie żony księcia Williama była o tyle druzgocąca, że trafiła do mediów tuż przed Wielkanocą, czyli najważniejszym świętem dla chrześcijan, które powinno się spędzać w rodzinnym gronie i radosnej atmosferze. Ponadto, pojawia się coraz więcej doniesień mówiących o tym, iż księżna Walii została zmuszona przez Pałac Buckingham do ujawnienia prawdy z powodu krzywdzących dla rodziny spekulacji o romansie jej męża.

Aktualnie Kate i William oraz trójka ich dzieci spędzają czas w Anmer Hall, gdzie mają nadzieję odpocząć od medialnego szumu oraz skupić na samych sobie. I choć wydawać by się mogło, że oświadczenie dla BBC ukróci zainteresowanie familią, te jest chyba jeszcze większe. Teraz np. dowiadujemy się, że Middleton miałaby na jakiś czas opuścić rodzimy kraj. Dlaczego?

Burza po wielkanocnym koncercie Polsatu. Widzowie nie kryją oburzenia

Żona księcia Williama ma wyjechać do Kenii

Media na Wyspach Brytyjskich twierdzą, że bardzo prawdopodobne jest, iż księżna Kate już niedługo uda się w daleką podróż do odległej Afryki. Celem jej ekspedycji ma być Kenia, w której to ślub planują wziąć przyjaciele jej i księcia Williama.

ZOBACZ: Wujek Kate Middleton ujawnia jej stan zdrowia

Wiarygodności tym doniesieniom dodaje fakt, że głos na łamach “Daily Mail” zabrał sam pan młody, który nie ukrywa, że gdyby Kate pojawiła się na weselu, “byłoby cudownie”.

Joss Craig i Miranda Simpson powiedzą sobie sakramentalne “tak” w rezerwacie Lewa Wildlife Conservancy , który należy do ojca pana młodego. Para ponoć nie wyklucza, że poczeka z uroczystością do czasu, gdy Kate pokona chorobę. Jej uczestnictwo w ceremonii jest o tyle prawdopodobne, że żywi ona wielki sentyment do Kenii, bo to tam w 2010 r. oświadczył się jej książę William.

Kate i król Karol III chorują na nowotwór. Nietypowe święta na brytyjskim dworze

Przypomnijmy, że z powodu choroby króla Karola III i księżnej Kate, tegoroczne uroczystości związane z Wielkanocą były w Wielkiej Brytanii mocno okrojone. Monarcha zdecydował się nagrać pierwsze od 4 lat orędzie wielkanocne, w którym nie stronił od nawiązań do obecnej sytuacji i mówił o “wielkim smutku”. W świątyni w Worcester reprezentowała go natomiast żona, królowa Camilla.

Z kolei w Niedzielę Wielkanocną na dworze obowiązywały specjalne środki ostrożności. Karol co prawda pojawił się na nabożeństwie wraz z małżonką, ale siedział sam, w znacznej odległości od pozostałych członków rodziny królewskiej. Później natomiast nie uczestniczył już w wielkanocnym przyjęciu i nie był gospodarzem prywatnego rodzinnego lunchu. Wszystko po to, by ograniczyć ryzyko infekcji.

Wielkimi nieobecnymi podczas wszystkich uroczystości byli Kate, William i ich dzieci. Księżna przechodzi właśnie lub wkrótce rozpocznie chemioterapię prewencyjną. Poddani liczą na szybki powrót do zdrowia zarówno jej, jak i prawie 76-letniego Karola.

Źródło: Daily Mail, jastrzabpost.pl