Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Ksiądz zaskoczył parę młodą podczas ślubu: "Nie mogę udzielić wam sakramentu"
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 15.09.2023 08:10

Ksiądz zaskoczył parę młodą podczas ślubu: "Nie mogę udzielić wam sakramentu"

Ksiądz Mariusz Chyrowski
YouTube: @Rafał Gołębiowski

Ślub to wyjątkowy dzień i niemal każdy dokłada wszelkich starań, aby zaplanować go w najdrobniejszych szczegółach. Zdarza się jednak, że nie wszystko idzie do końca tak, jak przewidziano. Jedną z takich chwil uchwycono na nagraniu, które udostępniamy poniżej. Bohaterem wideo jest ksiądz, który w dość nieoczekiwanych słowach zwrócił się do młodej pary.

Sławku i Aniu, niestety, ale ja nie mogę Wam udzielić sakramentu - zaskakujące słowa księdza

Ostatnią osobą, którą można podejrzewać o zepsucie ślubu, jest ksiądz. Duchowny, który jest bohaterem filmiku, wprowadził parę młodą w niebywałą konsternację. Wielu spośród zgromadzonych w kościele gości zastanawiało się z pewnością, czy do ślubu w ogóle dojdzie. Na szczęście ksiądz szybko rozwiał ich wątpliwości.

W serwisie YouTube jakiś czas temu opublikowano nagranie ze ślubu "Sławka i Ani", które w mig stało się prawdziwym viralem. W pewnym momencie podczas ceremonii duchowny zwrócił się do pary młodej w zaskakujących słowach. Zdaniem duszpasterza ani on, ani proboszcz, ani nawet sam papież, nie są w stanie udzielić zakochanym sakramentu ślubu. To musiało być ogromne zaskoczenie dla bohaterów tego dnia.

Dawid Kwiatkowski publicznie wyznał miłość. Ujawnił też prywatną korespondencję

Duchowny zaskoczył młodą parę podczas ślubu

Film z tego ślubu ma już kilka lat, ale nadal wzbudza ogromne zainteresowanie i cieszy się sporą popularnością. Mimo upływu czasu nadal podbija serca internautów, a słowa księdza do dziś są aktualne. Nie da się ukryć, że niemal każda para młoda, gdyby usłyszała coś podobnego, byłaby w niemałym szoku. Bohaterem nagrania, które swojego czasu zachwyciło użytkowników sieci, jest redemptorysta, ojciec Mariusz Chyrowski z parafii św. Gerarda w Lubaszowej.

- Mam dla was taką trudną wiadomość na początek. Otóż Sławku i Aniu, niestety, ale ja nie mogę udzielić wam sakramentu. Już świadkowie i rodzina chwytają się za ręce, jeden drugiego pyta. Całkiem poważnie mówię. Nawet gdyby biskup tu przyjechał, on też Wam nie udzieli sakramentu - mówi na początku swojego kazania kapłan.

- Jakbyście jakimś cudem ściągnęli tutaj papieża Franciszka, to on wam też nie udzieli sakramentu - dodał ksiądz, a na nagraniu da się usłyszeć zaniepokojenie zgromadzonych w kościele gości, którzy coraz poważniej zaczęli zastanawiać się nad tym, czy tego dnia faktycznie dojdzie do jakichkolwiek zaślubin.

Internauci byli zachwyceni słowami duszpasterza

Na wideo nie widać reakcji państwa młodych i ich rodziny, ale możemy się domyślać, że mogli być co najmniej mocno zaskoczeni słowami duchownego. Na szczęście szybko okazało się, że słowa redemptorysty były jedynie dość nietypowym wstępem do wyjaśnienia przyszłym małżonkom, czym jest sakrament ślubu.

- Chwilę po kazaniu zawołam was tu bliżej, przewiążę wam ręce i odbiorę wasze przyrzeczenia małżeńskie. Przyjmę wasze udzielenie sobie nawzajem sakramentu. Bo to WY udzielacie sobie sakramentu, a nie ksiądz - dodał chwilę później ojciec Mariusz Chyrowski.

Po tych słowach z pewnością spora część zgromadzonych w kościele odetchnęła z ulgą, a ksiądz kontynuował swoją wzruszającą przemowę, która chwyciła za serce nie tylko gości pary młodej, ale również... internautów. Sądząc po komentarzach opublikowanych pod nagraniem, jego słowa ujęły użytkowników serwisu YouTube. Duchowny w piękny sposób opowiedział o miłości, która nie stawia warunków, nigdy nie kończy, jest wierna i która potrafi się ofiarować. Podobało im się również porównanie miłości do obrączek, które nie mają końca. Nagranie udostępniamy poniżej:

Tagi: Kościół