Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Szybki chrzest może być groźny dla dziecka? Pediatra nie ma wątpliwości
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 13.09.2023 20:20

Szybki chrzest może być groźny dla dziecka? Pediatra nie ma wątpliwości

Chrzest
Pixabay

Chrzest dziecka to dla sporej części Polaków jedna z najważniejszych uroczystości w życiu rodzinnym. Zwykle nowo narodzone dzieci dość szybko przyjmują ten sakrament. Jednak jak się okazuje, pośpiech w tym przypadku może być niebezpieczny. Słowa pediatry nie pozostawiają wątpliwości. Kiedy zatem ochrzcić dziecko?

Szybki chrzest może być dla dziecka niebezpieczny

Rodzice nowo narodzonego dziecka zwykle spieszą się z przyjęciem chrztu świętego przez ich pociechę. Jednak okazuje się, że w tym przypadku pośpiech nie jest wskazany, a nawet może być niebezpieczny. Imprezy rodzinne to najczęściej spotkania, na których jest bardzo dużo osób, a co za tym idzie, dziecko narażone jest na wiele wirusów i potencjalną infekcję. Jeden z pediatrów postanowił w mediach społecznościowych wypowiedzieć się na ten temat.

Zespół Perfect w żałobie. Muzycy przekazali smutną wiadomość

Słowa pediatry nie pozostawiają wątpliwości

Pediatrka dr Niamh Lynch na swoim profilu na TikToku dzieli się swoimi spostrzeżeniami, które dotyczą zdrowia dzieci. Pojawiło się pytanie na temat tego, kiedy dziecko powinno przyjąć chrzest. - Niektóre chore dzieci poniżej 6 miesiąca życia, które widziałam, były chrzczone zaledwie tydzień wcześniej. Nie jest to żadna antyreligijna tyrada z mojej strony. Chcę podkreślić, że małe dzieci mają niedojrzały system odporności i takie wydarzenia jak chrzciny bądź inne uroczystości na powitanie nowo narodzonego dziecka narażają je na wiele wirusów - podkreśliła.

Kiedy więc zdecydować się na chrzest dziecka?

Kiedy więc jest najlepszy czas na to, by zorganizować chrzest dziecka? Dr Niamh Lynch uważa, że wszystkie wydarzenia formalizujące przyjęcie nowego członka do rodziny powinny odbyć się później

- Sugeruję zaczekać, aż dziecko będzie starsze i będzie miało przynajmniej trzy miesiące, a najlepiej ponad sześć miesięcy - dodała na koniec lekarka. Według niej dopiero wtedy dziecko będzie mogło poradzić sobie w sytuacji, gdy zostanie narażone na dużą liczbę wirusów. Zdaniem pediatry w tej kwestii nie należy się spieszyć.

Tagi: dziecko