Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Katarzyna Bosacka przestrzega przed popularnym produktem. Dzieci jedzą go na drugie śniadanie
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 13.09.2023 16:55

Katarzyna Bosacka przestrzega przed popularnym produktem. Dzieci jedzą go na drugie śniadanie

Katarzyna Bosacka
Instagram @katarzynabosacka

Katarzyna Bosacka z okazji rozpoczęcia roku szkolnego zabrała głos w sprawie przekąsek, jakie rodzice kupują dzieciom na drugie śniadanie. Okazuje się, że nie wszystkie są zdrowe, nawet jeśli taki przymiotnik widnieje na opakowaniu. Jak nie dać się zwieść? Katarzyna Bosacka wyjaśniła to na konkretnym przykładzie.

Triki producentów w produktach dla dzieci

Co dać dziecku na śniadanie do szkoły? Większość producentów doskonale wie, że nowoczesny rodzic nie wsadzi swojemu dziecku do plecaka chipsów, czekoladowych batoników czy innych słodkich lub słonych przekąsek. Nie oznacza to jednak, że wyjdzie naprzeciw nowym oczekiwaniom klientów.

Producenci dodają do nowych marek określenia "eko" lub "zdrowe", nawet jeśli ich produkty wcale takie nie są. Jak uwolnić pociechy od nadmiaru cukru tak naprawdę? Katarzyna Bosacka opowiada, jakiego produktu szczególnie się wystrzegać. 

Zespół Perfect w żałobie. Muzycy przekazali smutną wiadomość

Katarzyna Bosacka odradza kupowanie tego produktu

Katarzyna Bosacka ostrzegła rodziców, by nie kupowali dzieciom musów owocowych. Pozornie wydaje się, że jest to zdrowe "co nieco", jednak nie zawsze tak jest. Większość musów produkowana jest z myślą o najmłodszych, jednak nie brakuje w nich cukru. I chociaż są w kolorowych, poręcznych opakowaniach z tubką, to wcale nie są najlepszych rozwiązaniem. 

Ekspertka od zdrowej żywności przyznała, że o problemie musów owocowych nie mówi po raz pierwszy. Już kilkukrotnie zwracała uwagę na skład tych produktów, który może być szkodliwy nie tylko ze względu na wysoką zawartość cukru. Co jeszcze grozi fanom dostępnych w szkolnych sklepikach musów?

Katarzyna Bosacka ostrzega przed musem owocowym

- Dzieci spożywają wraz z musem sporo cukru, a co za tym idzie ich jedzenie wiąże się ze wzrostem próchnicy - przekonuje Katarzyna Bosacka, która zwróciła uwagę także na fakt, że opakowania musów generują sporą ilość plastiku. To jednak nie wszystko, przed czym przestrzegła rodziców.

- Jedząc musy, dziecko nie powstaje struktury i smaku prawdziwego jedzenia, a tubka ogranicza rozwój układu artykulacyjnego - orzekła ekspertka. Fanom specjalistki pozostaje zatem zastosować się do tych porad i zamiast musów serwować dzieciom owoce w pierwotnym kształcie.

Źródło: Instagram @katarzynabosacka