Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Justyna Steczkowska o Eurowizji 2024. Napisała wprost o Lunie
Maja Szewczak
Maja Szewczak 19.02.2024 21:38

Justyna Steczkowska o Eurowizji 2024. Napisała wprost o Lunie

Justyna Steczkowska Luna
Justyna Steczkowska o Eurowizji 2024, fot. KAPIF

Już niebawem odbędzie się 68. Konkurs Piosenki Eurowizji, co oznacza, że najwyższa pora na rozpoczęcie przygotowań. Niedawno wydało się, kto będzie reprezentować Polskę w tym roku. Jury zdecydowało, że będzie to Luna, czyli jedna z najbardziej nietuzinkowych młodych piosenkarek. Duże szanse miała również Justyna Steczkowska, która w głosowaniu zajęła drugie miejsce, mając o jeden punkt mniej. Artystka wypowiedziała się o Lunie. Zwróciła się też do fanów. 

Luna będzie reprezentować Polskę na Eurowizji 2024

W ostatnim czasie wyszło na jaw, kto będzie reprezentować Polskę w kolejnym Konkursie Piosenki Eurowizji. Zdaniem jury to właśnie Luna jest najlepszą kandydatką, by stawić czoło takiemu wyzwaniu. Piosenkarka zdobyła największą ilość punktów i w taki sposób wygrała głosowanie. Jej nowy utwór “The Tower”, jak widać, zdobył uznanie fanów, jak i profesjonalistów znających się na muzyce. Luna jednym punktem przegoniła Justynę Steczkowską, która zajęła drugie miejsce. 

Muzyka Luny uznawana jest za dość nietypową i charakterystyczną. Wokalistka nagrywa klimatyczne i nacechowane emocjonalnie utwory, które szybko wpadają w ucho. Jedną z takich piosenek jest ta, którą usłyszymy już niedługo na Eurowizji. 

Kim jest Luna? Będzie reprezentowała Polskę podczas Eurowizji 2024

Justyna Steczkowska zapowiada nową płytę

Justyna Steczkowska to polska piosenkarka i autorka tekstów, która przez swoją całą karierę zgromadziła dużą rzeszę fanów, czekających tylko na kolejne piosenki i płyty. Jak wiadomo, w ostatnim czasie brała udział w głosowaniu, które kwalifikowało na Eurowizję 2024. Przez wiele miesięcy piosenkarka deklarowała chęć wyjazdu na konkurs, jednak w ostateczności tę możliwość dostał ktoś inny.

Na swoim Instagramie ogłosiła, że pragnie na nowo rozwinąć skrzydła i niedługo wyda płytę. Zaprosiła również fanów na koncert w Warszawie, który zagra pod hasłem “Witch-er”. 

Przede mną dużo pracy, więc proszę Was o wsparcie, żebym na nowo mogła rozwinąć skrzydła, żeby móc cieszyć Was i siebie samą - napisała Steczkowska na Instagramie.

Justyna Steczkowska, fot. KAPIF

Justyna Steczkowska wprost o Lunie

Justyna Steczkowska na swoim Instagramie dodała wpis po swojej porażce w preselekcjach, w którym oznajmiła, że jest w trakcie wydawania płyty. Pod koniec oświadczenia napisała coś, co zdziwiło fanów. Jak się okazuje, chodzi o… Lunę. Steczkowska napisała, że trzyma kciuki za swoją rywalkę z preselekcji oraz zaapelowała do fanów, by jej nie hejtowali. 

P.S. Nie hejtujcie Luny, proszę. Nie jest łatwo nieść na sobie taką odpowiedzialność, a jeżeli już dziś będziecie podcinać jej skrzydła, to trudno będzie się wznieść ponad tak ciężką energię i dać dobre eurowizyjne show. Trzymajcie za nią kciuki, tak jak i ja trzymam - zaapelowała.