Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Kim jest Luna? Będzie reprezentowała Polskę podczas Eurowizji 2024
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 19.02.2024 10:35

Kim jest Luna? Będzie reprezentowała Polskę podczas Eurowizji 2024

Luna Eurowizja
Kim jest Luna? To ona ma jechać na Eurowizję. Fot. Instagram @musicofluna

Luna nieoczekiwanie pokonała konkurencję (w tym Justynę Steczkowską) i wygrała preselekcje do Eurowizji 2024. To artystka, która szerszej publiczności nie jest do końca znana. Warto zatem przybliżyć jej sylwetkę. Ciekawostek i zaskakujących zbiegów okoliczności w jej życiorysie nie brakuje.

Eurowizja 2024. Luna pokonała Justynę Steczkowską w preselekcjach

"The Tower" czy "WITCH-Er Tarahoro"? To pytanie od kilku dni zadawali sobie fani Eurowizji. Spośród ponad dwustu zgłoszeń o właśnie te artystki były typowane do zwycięstwa. Laur ostatecznie - wbrew bukmacherom i woli dużej ilości fanów Eurowizji - przekazany został pierwszej z piosenkarek.

Do wręczenia oficjalnego biletu do szwedzkiego Malmö (to tam odbędzie się m maju finał konkursu) doszło w "Pytaniu na śniadanie". Na łamach śniadaniówki wschodząca gwiazda polskiej muzyki głos zabrała po raz pierwszy. Wielu widzów w tym momencie zaczęło zastanawiać się, kim jest blondynka siedząca w miejscu 51-letniej "dziewczyny szamana". Oto, co wiadomo na jej temat.

Gwiazda Polsatu dołączy do Pakosińskiej w "PnŚ"? Padło nazwisko

Eurowizja 2024. Kim jest Luna?

Luna, a właściwie Aleksandra Katarzyna Wielgomas, urodziła się w 1999 roku w Warszawie. Do szkoły muzycznej uczęszczała w Grodzisku Mazowieckim, zaś liceum (klasa o profilu prawno-politologicznym) ukończyła w stolicy.  Na tamtejszym uniwersytecie rozpoczęła studia na kierunku artes liberales (sztuki wyzwolone).

Warte odnotowania są dwa fakty z jej dotychczasowego dorobku muzycznego. Bo choć piosenkarka nie ma na razie na koncie wielkich hitów, to zdążyła współpracować z kilkoma ciekawymi muzykami. To m.in. Marcin Maciejczak (zwycięzca "The Voice Kids"), który… również brał udział w tegorocznych preselekcjach do Eurowizji. W 2021 roku razem wyprodukowali piosenkę pt. "Nie proszę o więcej".

Polska reprezentantka paradoksalnie śpiewała razem także z… Justyną Steczkowską. Gościnnie u jej boku wykonała utwór "Nie mój sen". To jednak nie koniec zaskoczeń na temat uzdolnionej 24-latki. Czego jeszcze o niej nie wiedzieliście?

Luna Marcin Maciejczak
Kim jest Luna? To ona ma jechać na Eurowizję. Fot. kadr z programu Pytanie na śniadanie, prod. TVP, wyd. 2021 r., TVP VOD

Polska reprezentantka na Eurowizji 2024. To zrobiła jako pierwsza Polka

Luna jako jedna z ambasadorek akcji Equal Spotify mogła skorzystać z możliwości, jakie dała jej ta platforma. Inicjatywa, której misją jest walka o równość i wspieranie kobiet, zrzesza artystki z całego świata i daje im możliwość promocji, o której inni mogliby tylko pomarzyć. Właśnie dlatego piosenkarka dostąpiła pewnego wielkiego zaszczytu.

Zdjęcie Luny, jako pierwszej Polki w historii, pojawiło się na nowojorskim Times Square. Zachęcano wówczas do przesłuchania angielskiej wersji jej utworu "Zgaś" (w wersji ang. "Blind"). Luna na tegorocznym konkursie Eurowizji pojawi się już pod koniec kwietnia. Weźmie wówczas udział w próbach do występu, który odbędzie się 7 maja w 1. półfinale. Jak sądzicie, dobrze sobie poradzi?

Luna
Kim jest Luna? To ona ma jechać na Eurowizję. Fot. Instagram @musicofluna
Tagi: Eurowizja