Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Ile bałwanów jest na zdjęciu? 3 osoby na 10 podają dobrą odpowiedź. Ta zagadka będzie spędzała internautom sen z powiek
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 28.11.2023 12:18

Ile bałwanów jest na zdjęciu? 3 osoby na 10 podają dobrą odpowiedź. Ta zagadka będzie spędzała internautom sen z powiek

Zagadka bałwany
Ile bałwanów jest na zdjęciu? Fot. rozrywka.goniec.pl/canva

Ta zimowa zagadka wprawia w świąteczny nastrój, jednak poczucie satysfakcji z udzielenia poprawnej odpowiedzi jest poprzedzone żmudnym matematycznym wyliczeniem. Tylko 3 na 10 osób nie miało z nim trudności. Sprawdź się i przekonaj, czy będziesz wśród nich.

Internetowe zagadki to doskonałe ćwiczenie dla mózgu

Specjaliści radzą, by przynajmniej raz dziennie ćwiczyć swój umysł i poddawać go łamigłówkom. Warto zatem poświęcić kilka minut, by wywiązać się z tego ambitnego obowiązku.

Dzięki tej regularności można poszerzyć swoje umiejętności do skutecznego analizowania, poprawić koncentrację i zdolności szybkiego liczenia. Poniższa internetowa zagadka spełnia wszystkie te wymogi. Co trzeba zrobić, by wziąć udział w zabawie?

Tybetański test na osobowość. Odpowiedz na trzy proste pytania i przekonaj się, jaką osobą jesteś

Ile bałwanów jest na zdjęciu? Tylko 3 na 10 osób znają poprawną odpowiedź

Aby znaleźć się w gronie najlepszych, wystarczy spojrzeć na poniższy obrazek i odpowiedzieć na jedno pozornie łatwe pytanie: ile bałwanów na nim umieszczono?

Lepiej zachować czujność i dokładnie zajrzeć w każdy kąt ilustracji. Symboliczne postacie kojarzące się z zimą są sprytnie ukryte pośród innych ozdób. Jeśli już wiesz, jaka jest ich liczba, przesuń niżej i sprawdź, czy ta matematyczna zagwozdka rzeczywiście nie miała przed Tobą tajemnic.

Zagadka bałwany
Ile bałwanów jest na zdjęciu? Fot. goniec.pl/canva

Zagadka z bałwanami. Rozwiązanie

Jedynym słusznym rozwiązaniem tej zagadki jest liczba 16. Właśnie tyle małych i dużych bałwanów widocznych jest na grafice. Wirtualna społeczność najwięcej trudności miała z rozszyfrowaniem miejsca, w którym ledwo widoczny jest ostatni.

16. bałwanek znajduje się na dużym płatku śniegu w dolnej, środkowej części. Udało Ci się zwycięsko wyjść z tego ambarasu, czy podobnie jak 70 proc. wskazałeś na liczbę 15?

Zagadka bałwany
Ile bałwanów jest na zdjęciu? Fot. Canva
Tagi: zagadka test