Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Przesuń cztery zapałki, a uzyskasz rozwiązanie zagadki. Zadanie wymaga niezwykłej bystrości
Klaudia Tomaszewska
Klaudia Tomaszewska 19.11.2023 18:17

Przesuń cztery zapałki, a uzyskasz rozwiązanie zagadki. Zadanie wymaga niezwykłej bystrości

Fot. youtube.com/MARCEMÁTICA, Zagadka z zapałkami
Fot. youtube.com/MARCEMÁTICA, Zagadka z zapałkami

Tego typu zagadki mogą wydawać się dziecinnie proste, ale czy na pewno takie są? Przełożenie kilku zapałek możesz sprawić sporo problemów, szczególnie jeśli trzeba wówczas uzyskać konkretny wzór. Sami się o tym przekonacie, gdy spróbujecie podejść do tego zadania. Ile zajęło wam odgadnięcie prawidłowej kombinacji?

Zagadka dla bystrzaków

Łamigłówki przygotowane są z myślą nie tylko o dzieciach. Pomagają bowiem również osobom dorosłym w ćwiczeniach mózgu. Warto zatem zająć się ich rozwiązywanie i poświęcić na nie, chociaż kilka minut raz na tydzień.

W przypadku tej łamigłówki trzeba się nieźle natrudzić. Możesz jednak pomóc sobie i wykorzystać zapałki lub wykałaczki, aby pokombinować nad rozwiązaniem. Najlepsi potrafią to jednak zrobić jedynie przy wykorzystaniu wyobraźni. A ty już znasz odpowiedź na pytanie, które zapałki trzeba przesunąć?

Potrafisz znaleźć na obrazku motyla? To zagadka tylko dla najbystrzejszych, niewielu się to udaje

Ułóż zapałki, tak aby utworzyły dwie mniejsze strzałki

Na rysunku znajdują się zapałki ułożone w dużą strzałkę skierowaną w prawą stronę. Aby uzyskać obraz dwóch mniejszych strzałek, należy przełożyć jedynie cztery elementy konstrukcji. Jak do tego dojść?

Nie powiemy ci jak rozwiązać zagadkę, musisz samodzielnie dojść do tego, jak odpowiednio ułożyć zapałki. Może zostawić ci jednak przydatną podpowiedź. Skup się na tym, aby środkowe zapałki ułożone pionowo pozostały w niezmienionej formie.

Wystarczy przełożyć zaledwie 4 zapałki

Poziom trudności wzrasta w miarę, gdy zmniejsza się liczba zapałek, które możesz przełożyć. Jeśli masz do dyspozycji tylko 4 sztuki, nie powinno być tak źle. Najszybszym całe zadanie zajmuje zaledwie 15 sekund.

Ponadto wiele zależy od twojej kreatywności, ponieważ zadanie można rozwiązać na kilka sposobów. A tobie, jak szybko udało się z nim uporać?

Zagadka z zapałkami
Fot. youtube.com/
MARCEMÁTICA Zagadka z zapałkami
Tagi: zagadka