Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Tybetański test na osobowość. Odpowiedz na trzy proste pytania i przekonaj się, jaką osobą jesteś
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 22.11.2023 12:57

Tybetański test na osobowość. Odpowiedz na trzy proste pytania i przekonaj się, jaką osobą jesteś

Test tybetański
fot. activedia / canva.com; Tybetański test na osobowość. Odpowiedz na trzy proste pytania i przekonaj się, jaką osobą jesteś

Ten prosty tybetański test ma za zadanie zanurzyć się w podświadomość osoby wykonującej go i wyłonić na wierzch informacje dotyczące jego osobowości. Ważne jest, by na ten czas zaprzestać skupienia, logicznego myślenia, a na odpowiedzi należy odpowiadać bez zbędnego zastanawiania się. Przygotuj sobie czystą kartkę i coś do pisania - to Ci się przyda. Pamiętaj jednak, by traktować ten test z przymrużeniem oka.

Test tybetański - zadanie numer 1

Oczyść umysł i skup się za zadaniu. Nie jest ono trudne, a wręcz przeciwnie, ponieważ wydaje się banalne. Musisz wykonać kilka prostych rzeczy. Wyobraź sobie, że przed Tobą znajduje się pięć różnych zwierząt: krowa, świnia, tygrys, owca i koń. W jakiej kolejności stoją?

Zanotuj tę informację, by nie zapomnieć, co przed chwilą podpowiedziała Ci wyobraźnia. Pamiętaj również, że liczy się pierwsza myśl - nie zmieniaj tego układu, wszystko musi być tak, jak początkowo to ujrzałeś.

Podchwytliwa zagadka z kijem i piłką. Większość nie zna odpowiedzi, a wystarczy wykazać się sprytem

Test tybetański - zadanie numer 2

Ponownie oczyść swój umysł ze zbędnych myśli i emocji, w pełni oddaj się testowi i przedstawionym zadaniom. Tym razem na kartce będziesz musiał zapisać kilka słów - przymiotników opisujących poszczególne rzeczy i zwierzęta.

  • Pies jest…
  • Kot jest…
  • Szczur jest…
  • Kawa jest…
  • Morze jest…

Pamiętaj, by tutaj również zapisać wyłącznie pierwsze skojarzenie, nie analizować ich, nie zastanawiać się nad nimi zbyt długo. Ważna jest myśl, która pojawi się na samym początku.

Test tybetański - zagadka numer 3

Trzecia zagadka jest znacznie trudniejsza i choć początkowo wydaje się, że powinno się nad nią intensywnie zastanowić, tak samo jak w poprzednich dwóch kategorycznie nie należy tego robić. Przesadna analiza jest w zupełności zbędna i może zaburzyć interpretację wyniku.

Wybierz pięć osób, które są dla Ciebie bardzo ważne, a następnie przyporządkuj do każdej z nich jeden z podanych niżej kolorów: żółty, pomarańczowy, czerwony, biały i zielony. Jeśli je dopasowałeś, to wynik ponownie zanotuj na kartce.

Interpretacja testu tybetańskiego

Zadanie numer 1 ma zilustrować priorytety życiowe. Sprawdź, w jakiej kolejności zapisałeś poszczególne czworonogi, a dowiesz się, co jest dla Ciebie najważniejsze, a co spychasz na dalszy plan. Krowa odpowiada karierze, koń rodzinie, świnia pieniądzom, owca miłości, a tygrys ukazuje poczucie własnej wartości.

Zadanie numer 2 ukazuje, jak naprawdę postrzegasz swoje życie, samego siebie i relację z bliską Ci osobą. Dlatego też skojarzenie, jakie masz z psem, ukazuje, jak postrzegasz siebie. Przymiotnik dotyczący kota odnosi się twojej drugiej połówki. Sposób, w jaki opisałeś szczura, pokazuje, jak postrzegasz nieprzyjaciół. Przymiotnik, który znalazł się przy kawie, wskazuje Twój stosunek do seksu. Skojarzenie związane z morzem wyjaśnia, jak oceniasz swoje dotychczasowe życie. 

Zadanie numer 3 odzwierciedla Twój stosunek do rodziny oraz przyjaciół. Żółty przeznaczony jest dla osoby, która miała znaczący wpływ na Twoje życie. Pomarańczowy ukazuje osobę, która jest Twoim prawdziwym przyjacielem. Czerwony świadczy o osobie, którą bezgranicznie kochasz. Biały pokazuje, którą z osób traktujesz jako swoją pokrewną duszę. Zielony jest przeznaczony dla osoby, której nigdy nie zapomnisz.

Test tybetański
fot. Racool_studio z Freepik; Tybetański test na osobowość. Odpowiedz na trzy proste pytania i przekonaj się, jaką osobą jesteś
Tagi: zagadka test