Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Podchwytliwa zagadka z kijem i piłką. Większość nie zna odpowiedzi, a wystarczy wykazać się sprytem
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 21.11.2023 12:06

Podchwytliwa zagadka z kijem i piłką. Większość nie zna odpowiedzi, a wystarczy wykazać się sprytem

Zagadka
Podchwytliwa zagadka z kijem i piłką. Fot. Pexels

Ta zagadka sprawia problemy nie tylko uczniom szkół, ale także dorosłym. Pozornie proste pytanie z zakresu matematyki wymaga jednak zdolności do szybkiej analizy. Jeśli czujesz się dobrze w tej dziedzinie, możesz szybko sprawdzić swoją wiedzę. Jeśli zaś matematyka jest dla Ciebie abstrakcją, nie pozostaje nic innego, jak przekonać się o tym, że wcale tak nie jest. Na czym polega zadanie?

Jedno proste pytanie pokonało 88 proc. internautów. Jak sobie poradzisz?

Jeśli chcesz popracować nad swoją spostrzegawczością, logiką i bystrością, wcale nie musisz utonąć w podręcznikach i uczęszczać na żmudne zajęcia. Wystarczy, że chociaż raz dziennie zafundujesz swojemu umysłowi ćwiczenie, które w mig może przynieść zadowalające efekty. 

Jednym z nich jest zagadka matematyczna z kijem i piłką. Jeśli uda Ci się ją rozwiązać, możesz śmiało nazywać się mistrzem, bo tej satysfakcji nie poczuło aż 88 proc. internautów, którzy stanęli przed tym wyzwaniem. Wystarczy, że odpowiesz na jedno pozornie łatwe pytanie, jednak ostrzegamy - lepiej przeczytać je uważnie i cały czas mieć się na baczności, bo łatwo można dać się zmylić. Jak brzmi ta zagwozdka?

Potrafisz znaleźć na obrazku motyla? To zagadka tylko dla najbystrzejszych, niewielu się to udaje

Matematyczna zagadka z kijem i pilką

Autor zagadki z kijem i piłką nie jest znany, ale pojawiła się ona w serialu "Ślepnąc od świateł" oraz teleturnieju "Milionerzy". Hubert Urbański wycenił ją na zawrotną kwotę aż 125 tysięcy. Można więc oczyma wyobraźni zobaczyć nie tylko poprawną odpowiedź, ale także wizję wzbogacenia się dużą ilością gotówki. 

Zanim jednak oddamy się marzeniom, trzeba uzbroić się w cierpliwość. Duma z wygranej nie przyjdzie łatwo. Trzeba bowiem rozwikłać łamigłówkę zawartą w pytaniu: kij i piłka kosztują razem 1,10 zł. Kij jest droższy od piłki o złotówkę. Ile kosztuje piłka? Zastanów się uważnie, a jeśli już to wiesz, sprawdź rezultat poniżej.

Zagadka z kijem i piłką. Rozwiązanie

Jedynym słusznym wynikiem tej zagadki jest cena piłki wynosząca 5 groszy. Kij powinien kosztować 1 złoty i 5 groszy, co razem daje wyżej wspomnianą kwotę. 

Udało Ci się za pierwszym razem? Jeśli tak, jesteś wśród 12 proc. najbystrzejszych użytkowników sieci, jednak ten tytuł nie jest dany raz na zawsze. Lepiej wciąż doskonalić swoje umiejętności, by nie dać się pokonać kolejnym testom

Tagi: zagadka test