Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > "Familiada": Gdy prowadzący zadał pytanie zamarła. Ta wpadka ma szansę przejść do historii! Poszło o nietypową literę
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 03.02.2024 22:31

"Familiada": Gdy prowadzący zadał pytanie zamarła. Ta wpadka ma szansę przejść do historii! Poszło o nietypową literę

Familiada
"Familiada": Gdy prowadzący zadał pytanie zamarła. Fot. kadr Facebook @Familiada TVP S.A / AKPA

Wylęgarnia zaskakujących wpadek oraz plejada mniej lub bardziej udanych żartów Karola Strasburgera - tak od kilku lat mówi się o "Familiadzie". Nie nożna jednak zapominać, że teleturniej warto oglądać także - przede wszystkim - dla rywalizacji o wygraną. W tej walce sromotnie poległa jedna z drużyn. Stało się tak po odpowiedzi, jakiej udzieliła jej kapitanka. To przeszło do historii.

"Familiada". Kultowa "owca" ma konkurencję

Więcej niż jeddno zwierzę to…? Owca, rzekła przed laty jedna z uczestniczek, tym samym zapisując się w kartach polskiej telewizji. Teraz jest już jasne, że w szranki o tytuł największej "wtopy" stanęła także inna z bohaterek "Familiady".

Nic nie zapowiadało, że do tego dojdzie. Jej drużyna w odcinku teleturnieju radziła sobie znakomicie. Kapitanka postanowiła jednak oddać palmę pierwszeństwa w odpowiedziach konkurentom, mimo że mogli wziąć je "na siebie". Ten sprytny zabieg nie okazał się strzałem w dziesiątkę. Dlaczego?

Familiada Karol Strasburger
"Familiada": Gdy prowadzący zadał pytanie zamarła. Fot. AKPA
Ponad 10 lat temu wygrała "Familiadę". Dosłownie rozbiła bank! Tak teraz wygląda

"Familiada". Oddali pytanie przeciwnikom, ale i tak sami na nim polegli

Zadanie w feralnym odcinku "Familiady" polegało na przytoczeniu najpopularniejszych, wskazanych przez ankietowanych wyrazów rozpoczynających się na literę Ć. Ćma, ćwikła, ćwiek - sypali jak z rękawa "Klubowicze", jednak ich pomysły szybko się skończyły.

W obliczu takiej sytuacji Karol Strasburger znów zwrócił się do przezornych zawodników z poprzedniej ekipy. Nie spodziewał się, że za kilka sekund będzie musiał wspiąć się na wyżyny aktorstwa, by nie roześmiać się przed kamerą. Co usłyszał od liderki "Integratorów"?

Familiada
"Familiada": Gdy prowadzący zadał pytanie zamarła. Fot. kadr Facebook @Familiada TVP S.A 

Historyczna wpadka w "Familiadzie". Poszło o nietypową literę

Na oficjalnym profilu "Familiady", gdzie przypomniano zabawny fragment, internauci mieli wiele do powiedzenia. Większość z nich opisywała moment jako absurdalny, a w komentarzach nie zabrakło nawiązań do wspomnianej na początku, kultowej odpowiedzi "owca".

  • Owcy’ i lamy to i tak nie przebije
  • "Kobiety to nie zrozumiesz nigdy
  • Sam pan Karol nie wierzył w to, co usłyszał, że uczestniczka musiała parę razy powtarzać, ale szła w zaparte - czytamy na Facebooku.

Bohaterka teleturnieju od kolegów z drużyny usłyszała propozycję, by jako brakujący wyraz wskazać "ćwierć". Ta jednak postawiła na coś zupełnie innego.

Ćma - orzekła, nie zdając sobie sprawy z tego, że pisownia wyrazu jest nieprawidłowa (poprawny zapis to trzmiel).

Szybko stało się jasne, że zamiast puli punktów na tablicy pojawił się krzyżyk. Reakcja kapitanki była natychmiastowa i wyraźnie zakłopotana przeprosiła przedmówców.

Nie ma… sorry - skwitowała.

Tagi: Familiada