Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Adam Konkol cierpi na złośliwy nowotwór. Zamieścił w sieci poruszający wpis
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 12.04.2024 21:17

Adam Konkol cierpi na złośliwy nowotwór. Zamieścił w sieci poruszający wpis

Adam Konkol
fot. KAPIF

Adam Konkol, gitarzysta i założyciel zespołu Łzy, zamieścił w sieci obszerny i poruszający wpis. Wyjaśnił w nim, że wykryto u niego złośliwego raka płuc, jednak nie traci nadziei, że uda mu się przezwyciężyć chorobę.

Adam Konkol ma poważne problemy zdrowotne

Adam Konkol jest kompozytorem, gitarzystą oraz perkusistą. Ogromną popularność zyskał pod koniec lat 90. - wówczas założył zespół Łzy, który rozsławił go na całą Polskę. Wraz z Anną Wyszkoni, która wówczas była jego wokalistką, stworzyli wiele ponadczasowych przebojów. 

Muzyk nigdy nie ukrywał, że ma duże problemy zdrowotne - od urodzenia choruje na Zespół Eisenmenagera, czyli żyje z wrodzoną wadą serca z nadciśnieniem tętniczo-płucnym. Oznacza to, że musi unikać wysiłku, jednak zdarzało się, że podczas występów pluł krwią. 

Takich krwotoków miałem wiele w swoim życiu. (...) Zdarzało mi się też na scenie w trakcie koncertu, że miałem krwotok. Chowałem się za głośnik i plułem krwią - mówił w “Pytaniu na śniadanie”.

Dagmara Kaźmierska wyjawiła, jakie przezwisko miała w więzieniu. Fani będą zaskoczeni

Adam Konkol poinformował o swojej chorobie

Adam Konkol jest aktywny w sieci i chętnie zamieszcza posty w swoich mediach społecznościowych, a nawet ostatnio chwalił się wakacjami. Niestety wśród tych radosnych postów pojawił się jeden, wyjątkowo smutny. Muzyk podzielił się ze swoimi obserwatorami diagnozą, przekazując, że został u niego wykryty złośliwy nowotwór płuc. Wyjaśnił również, że z powodu chorób, z którymi się zmaga, sposoby leczenia są ograniczone.

Mam złośliwego raka płuc, wiem, dziwne, nie palę i nie paliłem papierosów, ale czasem tak się podobno zdarza. Jestem po kilku konsultacjach i "normalnie,", gdybym nie miał wady serca, po prostu wycięliby mi kawałek płuca i być może byłoby po sprawie, ale nie można. Nie można też chemioterapii, która by mnie po prostu zabiła, za to można "strzelać" w niego promieniami i taki jest plan - wyjaśnił.

ZOBACZ TAKŻE: Edyta Golec zamieściła w sieci nagranie. Zwróciła się do fanów

Adam Konkol nie zamierza poddać się chorobie

Pomimo problemów zdrowotnych i ponurej diagnozy, Adam Konkol stara się myśleć pozytywnie, wierząc jednocześnie, że uda mu się przezwyciężyć nowotwór i wyjść z tej opresji cało. Poprosił również internautów, by nie wspierali go - muzyk twierdzi, że da sobie radę sam. Wyjaśnił za to, że pomocną dłoń mogą w tym czasie potrzebować jego najbliżsi.

Z nie takich opresji wychodziłem cało, więc jak spotkacie mnie za 3 lata, to nie pytajcie "co on tutaj jeszcze robi?", bo ja po prostu go pokonam jak mini katar. Mnie nie wspierajcie, nie trzeba, moją rodzinę tak - napisał na Facebooku.