Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Znany aktor rzadko pokazuje żonę. Niewielu wiedziało, że to też aktorka
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 06.04.2024 20:03

Znany aktor rzadko pokazuje żonę. Niewielu wiedziało, że to też aktorka

Mateusz Janicki
Fot. Instagram/mateuszjanicki

To jeden z głównych bohaterów uwielbianego przez Polaków serialu “Na dobre i na złe”, ale swojej prywatności strzeże jak oka w głowie. Mateusz Janicki, bo o nim mowa, skradł serce wielu Polek, lecz jego własne należy tylko do jednej kobiety. Aktor od lat jest w związku małżeńskim ze swoją szkolną miłością, z którą doczekał się dwójki synów. Kim jest wybranka artysty? Wielu doskonale zna jej twarz.

Mateusz Janicki chroni życia prywatnego

Mateusz Janicki należy do grona najbardziej rozpoznawalnych aktorów w Polsce. Dużą popularność przyniosła mu zwłaszcza rola w kultowym serialu TVP “Na dobre i na złe”, gdzie wciela się w postać dr Michała Wilczewskiego, który swego czasu romansował z graną przez Martę Żmudę-Trzebiatowską dr Hanią Sikorką. Oprócz tego, 41-latek pojawił się w takich produkcjach, jak np. “Lejdis”, “Pierwsza miłość” czy też “Przyjaciółki”.

Co nie bez znaczenia, przystojny artysta zdobył rzeszę fanek nie tylko dzięki swojemu talentowi, ale także dzięki tytułowi prawdziwego bożyszcza. Nic więc dziwnego, że fanki od dawna interesują się tym, czy Janicki jest już zajęty, czy też szuka wybranki swojego serca. Niestety, wszystkie zainteresowane panie na pewno zmartwi fakt, że gwiazdor od dawna nosi na palcu obrączkę. Kto usidlił najpopularniejszego serialowego lekarza? To kobieta, którą wielu z nas bardzo dobrze zna z ekranu.

Nie żyje 27-letni aktor. Zaginął tydzień temu, był poszukiwany przez policję

Przystojny aktor ma znaną żonę

Mateusz Janicki swoim stylem bycia i postawą udowadnia, że woda sodowa nie uderzyła mu do głowy. Aktor wciąż nie przeprowadził się do Warszawy, bo wolał zostać w rodzinnym Krakowie, gdzie mieszka wraz ze swoją małżonką Olgą Szostak i dwójką ich synów.

Para poznała się lata temu, jeszcze w liceum, zupełnie przez przypadek. Przyszła wybranka pojawiła się w domu dziadka Janickiego wraz z grupą jego przyjaciół, gdy ten postanowił zorganizować domówkę.

Znalazła się tam Olga, która teoretycznie nie była wcale w kręgu moich najbliższych kolegów, więc nie powinna się tam znaleźć, ale była z koleżanką, która była bliżej i tak wyszło - zdradził w rozmowie z Jastrząb Postem.

Więzi zakochanych jeszcze bardziej umocniły się na wspólnym wyjeździe, aż w końcu stali się nierozłączni. Od lat, poza nieustającym uczuciem, łączy ich także wspólna pasja do aktorstwa.

Kim jest Olga Szostak?

Olga Szostak to dyplomowana aktorka, absolwentka kierunku aktorskiego w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie. Studiowała też kilka innych kierunków, w tym matematykę, pedagogikę i logopedię. Aktualnie pracuje w jednym z krakowskich centrów terapii.

ZOBACZ: Daniel Martyniuk wziął drugi ślub kościelny? Prawda wyszła na jaw

Choć żona Mateusza Janickiego nie jest aż tak rozpoznawalna jak jej ukochany, w dorobku także ma udział w słynnych produkcjach. Olga Szostak grała m.in. w serialu TVN7 “Zakochani po uszy” i “Singielce”. Artystkę kojarzyć mogą również bywalcy Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Razem z mężem należy ponadto do grupy teatralnej “Impro KRK”.

Źródło: Jastrząb Post, Plotek