Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Znana prezenterka zmarła kilka miesięcy po wstrząsającej diagnozie. Przeoczyła pierwsze symptomy choroby
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 23.11.2023 15:36

Znana prezenterka zmarła kilka miesięcy po wstrząsającej diagnozie. Przeoczyła pierwsze symptomy choroby

Annabel GIles
Znana prezenterka zmarła kilka miesięcy po wstrząsającej diagnozie. Fot. kadr z kanału YouTube @I'm A Celebrity... Get Me Out Of Here! / Pexels

Byłą popularną prezenterką telewizyjną i miała szanse na wielką karierę, jednak diagnoza postawiona przez lekarzy odwróciła jej priorytety do góry nogami. Choć podjęła walkę o powrót do zdrowia, organizm zaczął odmawiać jej posłuszeństwa. Działo się tak, ponieważ dziennikarka zignorowała pierwsze objawy śmiertelnej choroby. Na co zmarła?

Życie popularnej prezenterki zmieniło się po usłyszeniu diagnozy lekarzy

Brytyjska prezenterka telewizyjna z sukcesem współpracowała z BBC (Radio 4), byłą gospodynią wielu programów rozrywkowych notujących zadowalającą oglądalność (m.in. "Mam dla Ciebie dobre wiadomości"), a rozpoznawalność zdobyła także dzięki udziałowi w reality-show "I'm a Celebrity… Get me out of here!". 

Choć Annabel Giles wzbudzała coraz większą sympatię wśród widzów i w zanadrzu miała kolejne rozwijające zawodowe przedsięwzięcia, los miał dla niej zupełnie inny plan. Dowiedziała się o tym podczas rutynowej wizyty u lekarza. To, co jej powiedział, momentalnie ją zmroziło. Czego się wówczas dowiedziała?

Nie żyje ceniony aktor. Widzowie uwielbiali go za role w komediach "Vabank" i "Kogel-mogel"

Annabell Giles zignorowała pierwsze symptomy choroby

Annabel Giles dopadła przypadłość, która w całej Europie, czyli także w Polsce, co roku zbiera srogie żniwo. Jak informują eksperci z portalu lekarzebezkolejki.pl, w ciągu 365 dni w naszym kraju okrutną diagnozę dostaje średnio 3 tysiące rodaków. Tylko nielicznym udaje się wykaraskać z tego zdrowotnego potrzasku. Umiera około… 75 proc. chorych. 

Statystyki są zatrważające również na Wyspach., ale brytyjska dziennikarka nie zamierzała się poddawać. problem tkwił w tym, że już wcześniej zauważyła u siebie pierwsze symptomy, to zupełnie je zbagatelizowała i przypisała zmęczeniu.

Było to m.in. permanentne wyczerpanie, niespodziewane zmiany w osobowości (np. skoki agresji, nietypowe emocje, drażliwość, dezorientacja i zdemotywowanie), a także gubienie wątków podczas rozmów i trudności z pamięcią. Jaka przypadłość objawia się w ten sposób?

Na co zmarła Annabel Giles?

U Annabel Giles w lipcu 2023 roku zdiagnozowano glejaka wielopostaciowego w stadium czwartym. Guz mózgu okazał się złośliwy i wciąż się powiększał. Niestety, mimo podjęcia się leczenia medycy nie byli w stanie skutecznie przeciwdziałać chorobie. Gwiazda telewizji w Wielkiej Brytanii po operacji i kilkumiesięcznego stosowania zaawansowanej radioterapii zmarła. Miała tylko 64 lata.

W ostatnich tygodniach jej pasją była podnoszenie świadomości na temat glejaka wielopostaciowego, ucieleśniając swoje trwające całe życie zaangażowanie w pomaganie innym - napisali pogrążeni w głębokiej żałobie krewni tuż po stracie na łamach mediów społecznościowych. 

Wiedzieliście, że ta groźna dolegliwość, jaką jest glejak, może objawiać się w tak niepozorny sposób? Historia Annabel Giles jasno wskazuje, że lepiej mieć się na baczności i nie ignorować żadnych przejawów złego samopoczucia.

Źródło: Daily Mail