Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > TVP w żałobie! Ceniony pracownik stacji związany był z teleturniejem "Miliard w rozumie" i filmem "Lista Schindlera"
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 21.11.2023 09:38

TVP w żałobie! Ceniony pracownik stacji związany był z teleturniejem "Miliard w rozumie" i filmem "Lista Schindlera"

Bogusław Janczy
TVP w żałobie! Fot. Pexels/ Facebook @Bogusław Janczy

Pracownicy TVP są pogrążeni w żałobie po smutnych wieściach o śmierci jednego z wyjątkowo cenionych kolegów. To twórca, który stoi za sukcesem teleturnieju "Miliard w rozumie", a w swoim bogatym zawodowym dorobku ma też współpracę ze… Stevenem Spielbergiem. 

Zmarł ceniony pracownik TVP

Zmarły był związany z krakowskim oddziałem TVP, gdzie pełnił funkcję szefa Wydziału Produkcji Scenograficznej. Dzięki niemu w studiu 53 wyprodukowano mnóstwo produkcji, które na stałe zapisały się w historii polskiej telewizji. 

Był jednym z pomysłodawców teleturnieju "Miliard w rozumie" opracowanym wspólnie z PWN. Przebój prowadzony przez Janusza Weissa był emitowany na głównej antenie TVP od 1993 do 2005 roku. Pracował też jako jeden ze scenografów w nagrodzonym Oscarem obrazie “Lista Schindlera” oraz spektaklach telewizyjnych (np. "Makbet", “Król Edyp”). Nie ma zatem wątpliwości, że odszedł jeden z najbardziej zasłużonych dla państwowej stacji pracowników. O kim mowa?

TVP
TVP w żałobie! Fot. kadr z programu "Miliard w rozumie", prod. TVP
Święta bez TVP? Pół miliona Polaków może stracić dostęp do stacji, szykują się wielkie zmiany

Nie żyje Bogusław Janczy z TVP

Bogusław Janczy, jak informuje TVP Kraków, zmarł w wieku 72 lat. Oprócz talentów scenograficznych pasjonował się także górskimi wyprawami, narciarstwem i fotografią, a wiedzę z tego zakresu wykorzystywał w realizowanych w krakowskim studiu programach.

Zmarły był też zapalonym wioślarzem. Kadry z tej aktywności zamieszczał na swoim profilu w mediach społecznościowych. Jak pożegnali go pogrążeni w żałobie współpracownicy?

TVP pożegnała Bogusława Janczego

Na stronie TVP oprócz smutnej notatki o śmierci Bogusława Janczego, pozwolono sobie także na kilka poruszających słów. Niewątpliwie świadczą o tym, że w ciągu wielu lat wspólnej pracy zmarły dał się poznać młodszym kolegom z jak najlepszej strony. 

Wspaniały człowiek, koleżeński, uczynny i dobry - napisali przedstawiciele krakowskiego oddziału TVP. 

Nie jest znana bezpośrednia przyczyna śmierci 72-latka. Do wiadomości publicznej nie podano także wieści dotyczących pogrzebu. Oglądaliście teleturniej "Miliard w rozumie"?

Bogusław Janczy
TVP w żałobie! Fot. Facebook @Bogusław Janczy

Źródło: TVP Kraków

Tagi: TVP Nie żyje