Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Nie żyje ceniony aktor. Widzowie uwielbiali go za role w komediach "Vabank" i "Kogel-mogel"
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 22.11.2023 08:04

Nie żyje ceniony aktor. Widzowie uwielbiali go za role w komediach "Vabank" i "Kogel-mogel"

Włodzimierz Musiał
stokgiu z Freepik/Facebook @Tych lat nie odda nikt; Nie żyje Włodzimierz Musiał

Nie żyje znakomity aktor, Włodzimierz Musiał. Miał 92 lata. Zmarł w niedzielę 19 listopada 2023 roku. Przez lata swojej aktywności zawodowej stworzył wiele znakomitych postaci. O śmierci artysty poinformował serwis Film Polski. 

Nie żyje Włodzimierz Musiał

Portal Film Polski przekazał bardzo smutną wiadomość związaną ze śmiercią znakomitego aktora Włodzimierza Musiała. Artysta zmarł w niedzielę 19 listopada 2023 roku w Łodzi w wieku 92 lat. To właśnie z tym miastem przez lata był związany zawodowo.

Aktor urodził się 27 września 1931 roku w Częstochowie. Swój debiut w teatrze miał 20 lat później, a karierę rozpoczął w Teatrze Lalek “Pinokio” w Łodzi. Można było go oglądać m.in. w teatrze: im. Mickiewicza w Częstochowie, Teatrze Rozmaitości we Wrocławiu, Teatrze Ziemi Opolskiej w Opolu czy im. Tuwima w Łodzi.

Nie tylko wyrok sądu. Michał Wiśniewski ma kolejne problemy. Straci fortunę

Nie żyje Włodzimierz Musiał

Włodzimierz Musiał znany był nie tylko z desek teatrów, ale również ze szklanych ekranów. Na swoim koncie ma wiele znakomitych ról filmowych i telewizyjnych. Widzowie znają go jako Pilchena, ministra komunikacji z “Kariery Nikodema Dyzmy”, barmana w Szuflandii z “Kingsajza”, strażnika więziennego z “Zabij mnie, glino” czy stróża z “Krolla”.

Aktorowi największą telewizyjną popularność przyniosła rola w “Vabank” i “Vabank II, czyli riposta” w reżyserii Juliusza Machulskiego, gdzie znakomicie wcielił się w postać włamywacza Adama Szpulskiego “Szpuli”. 

Nie żyje Włodzimierz Musiał

Zmarłego Włodzimierza Musiała pożegnał aktor i dziennikarz Rafał Dajbor. Zdecydował się na obszerny i poruszający wpis, który następnie został zamieszczony na portalu e-teatr. Wspominał przede wszystkim jego znakomitą filmografię, dzięki której artysta zapadł w pamięć widzów.

Staram się unikać pisania pożegnań tych, których nie znałem osobiście. Jednak w przypadku Włodzimierza Musiała robię wyjątek. Był bowiem jednym z aktorów, których szczerze podziwiałem na ekranie. I niezwykle żałuję, że nigdy go nie poznałem - przekazał Rafał Dajbor.

Dodatkowo przekazał kilka ciekawych faktów z życia aktora. Wspomniał, że Włodzimierz Musiał zadebiutował na ekranie późno - mając 47 lat. Zagrał wówczas w “Bestii” reżyserii Jerzego Domaradzkiego. Dodał, że po latach przerwy w graniu, pojawił się na planie filmu “Prawda” reż. Łukasza Karwowskiego z 2023 roku.

Źródło: Film Polski