Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Zaplanowali wesele bez dzieci. Na zaproszeniach umieścili dosadną wiadomość
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 18.05.2024 19:07

Zaplanowali wesele bez dzieci. Na zaproszeniach umieścili dosadną wiadomość

Ślub i wesele
fot. Photo by Drew Coffman on Unsplash

Organizacja wesela to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu wielu par. Proces przygotowań jest pełen często trudnych decyzji, które mają wpływ na przebieg i atmosferę całej uroczystości. Jednym z coraz bardziej popularnych, ale także kontrowersyjnych wyborów, jest decyzja o organizacji wesela bez dzieci. Choć takie rozwiązanie ma swoje plusy, często nowożeńcy się z niego wycofują, aby nie urazić zaproszonych gości.

Nowożeńcy zaplanowali wesele bez dzieci. Jak przekazali go gościom?

Istnieje wiele powodów, dla których narzeczeni decydują się na zorganizowanie wesela wyłącznie dla dorosłych. Wesele to czas zabawy i radości, który często trwa do późnych godzin nocnych. Dzieci mogą nie wytrzymać tak długiego czasu bez snu, co może powodować zmęczenie i marudzenie. Obecność dzieci może również ograniczać w zabawie ich rodziców, którzy muszą mieć swoje pociechy na oku.

Warto zwrócić również uwagę na aspekt bezpieczeństwa. Podczas wesela dorośli często spożywają alkohol, więc nie jest to odpowiednie miejsce dla dzieci, zwłaszcza w przypadku bardziej dynamicznych i spontanicznych zachowań dorosłych gości. Ponadto pary młode obawiają się, że dzieci mogą zakłócić przebieg ceremonii czy pierwszego tańca, wejść w kadr fotografa lub głośno płakać w ważnych momentach. Bez dzieci łatwiej jest utrzymać zaplanowaną atmosferę i rytm wesela.

Mąż narzekał na bałagan w kuchni. Żona zemściła się w genialny sposób

TikTokerka zdradziła, jak delikatnie przekazać, że na weselu nie będzie dzieci

Podobny dylemat miała TikTokerka Samira Radmehr, która ostatecznie wpadła na pomysł z notatką. Na jednym z filmików pokazała, jak wyglądało zaproszenie na uroczystość. Uwagę zwraca napis na dole, który dosyć jasno komunikuje gościom, że jest to impreza tylko dla dorosłych. Dla pewności na stronie wydarzenia wraz z narzeczonym napisali wyjaśnienia dla gości.

Chociaż bardzo kochamy dzieci nasza ceremonia, a potem przyjęcie weselne są przeznaczone dla osób dorosłych. Wiemy, że część z was podróżuje z dziećmi. W razie potrzeby zapewnimy im na ten czas opiekunkę, tylko dajcie nam znać z wyprzedzeniem - tłumaczyli państwo młodzi.

"Możliwość zapewnienia tym dzieciom opieki to cudowny gest z waszej strony.", "Ja też zorganizowałam wesele bez dzieci, a mimo to dwie pary przyszły ze swoimi pociechami.", "Zostałam zaproszona na wesele bez dzieci i tak szczerze, to wszystko było tam idealne. Dopięte na ostatni guzik.", "My też dodaliśmy taką notatkę, a i tak ludzie kombinowali z wymówkami, dlaczego dla ich dziecka powinniśmy zrobić wyjątek." - czytamy w komentarzach.

@samiraradmehr how we told our friends and family no kids at our destination wedding 🙅🏻‍♀️ it’s your day and if you don’t want kids there, don’t feel bad about it! #kidsatwedding #nokidsallowed #nokidsatmywedding #weddingtok #lakecomowedding #destinationwedding #weddingdrama #weddingrules ♬ original sound - Sunshynelove21

W jaki sposób delikatnie przekazać gościom, by na wesele nie brali swoich pociech?

Decyzja o zorganizowaniu wesela bez dzieci to jedno, ale jak przekazać tę informację gościom w sposób, który nie wywoła urazy? Eksperci od organizacji ślubów radzą, aby podejść do tego z wyczuciem i delikatnością. Przede wszystkim warto wyraźnie zaznaczyć to w zaproszeniach. Wedding plannerka konto na TikToku pod nazwą "jak z marzeń" sugeruje, aby unikać bezpośredniego zwrotu "bez dzieci" i zamiast tego używać sformułowań typu "impreza tylko dla dorosłych".

@jakzmarzen „Wesele bez dzieci” 🚫👶🚫, jak grzecznie poinforomować o tym gości w zaproszeniu? Najpierw zaobserwuj mój profil, by nie przegapić kolejnych wskazówek Przykłady⬇️⬇️ Z miłością i szacunkiem chcielibyśmy poinformować Was, że zdecydowaliśmy się zorganizować wesele dla dorosłych gości. 🥂 Chcielibyśmy, abyście wzięli to pod uwagę, planując swój udział. Dziękujemy za zrozumienie i wsparcie. 🌟 Zależy nam na tym, abyście mogli w pełni cieszyć się tą wyjątkową okazją, dlatego postanowiliśmy zorganizować przyjęcie wyłącznie dla dorosłych. 🍾 Mamy nadzieję, że będziecie mogli się z nami spotkać i wspólnie uczcić ten ważny moment. 💖 Z radością zapraszamy Was na nasze wesele i cieszymy się, że będziecie mogli być częścią tego wyjątkowego dnia. 🎉 Jednocześnie chcielibyśmy poinformować, że zdecydowaliśmy się zorganizować wydarzenie dla dorosłych. Dziękujemy za zrozumienie i nie możemy się doczekać, aby podzielić się z Wami radością naszego święta. 🥳 Daj znać czy temat wesela bez dzieci Cię dotyczy? Jestem ciekawa Twojej opini🔥 #Weddingplanner #wedding #wesele #jakzmarzen #organizacjawesela #slubw2025 #bioreslubw2024 #bioreslubw2025 #narzeczona #zareczyny #poradyslubne #paramloda #narzeczeni #zareczeni #wesele #weddingvibes #weddingtiktok ♬ son original - 🎶 Gangster Nycs 🎶

Warto również zadbać o to, aby goście byli poinformowani o tym, że impreza odbędzie się bez dzieci odpowiednio wcześnie, aby mieli czas na zorganizowanie opieki nad swoimi pociechami. To pozwoli uniknąć nieporozumień i da im czas na znalezienie jakiegoś rozwiązania. Nie ma nic gorszego niż rezygnowanie z własnych planów przez brak kogokolwiek do opieki nad dzieckiem.

Wzorem TikTokerki Samiry Radmehr, można dodać uspokajające zapewnienie, że jeśli goście podróżują z dziećmi, para pomoże zorganizować dla nich opiekę na czas ceremonii i wesela. To doskonały kompromis, choć z pewnością stanowi dodatkowe obciążenie dla weselnego budżetu. Warto zatem zastanowić się, czy jesteśmy w stanie sobie na to pozwolić.

Ważne jest, aby być konsekwentnym w swojej decyzji i nie robić wyjątków, które mogłyby urazić innych gości. Decyzja powinna być przekazana w sposób uprzejmy i pełen wyczucia, tak aby goście zrozumieli, że nie jest to wymierzone przeciwko nim, ale jest to przemyślany wybór pary młodej, która w tym wyjątkowym dniu powinna być najważniejsza.

Organizacja wesela bez dzieci to trend, który zyskuje na popularności, ale wymaga taktu i umiejętnego podejścia. Kluczowe jest, aby decyzję przekazać w sposób stanowczy, ale uprzejmy, z wyjaśnieniem motywacji pary młodej i oferując pomoc w znalezieniu opieki dla dzieci. Ostatecznie, najważniejsze jest, aby dzień ślubu był zgodny z wizją narzeczonych i aby wszyscy goście czuli się komfortowo.