Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > Z ostatniej chwili, Danuta Holecka już nie pojawi się w TVP? Jej dni są policzone
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 30.11.2023 16:21

Z ostatniej chwili, Danuta Holecka już nie pojawi się w TVP? Jej dni są policzone

Danuta Holecka
Danuta Holecka już nie pojawi się w TVP! Fot. kadry z programu "Wiadomości", prod. TVP, wyd. 2023 r., TVP VOD

Czy dni Danuty Holeckiej na Woronicza są już policzone? Na to wskazuje wieść, która lotem błyskawicy obiegła media. Kiedy i na jakich warunkach gwiazda "Wiadomości" ma rzekomo zakończyć współpracę z TVP?

Danuta Holecka jest (była) gwiazdą "Wiadomości"

Danuta Holecka pracę w TVP zdobyła wiele lat temu wskutek castingu, jednak szybko zauważono jej dziennikarski talent. Stopniowo pięła się po szczeblach kariery, aż w 2019 roku osiągnęła sam szczyt. 

Została wówczas mianowana przez ówczesnego prezesa TVP (Jacka Kurskiego) na gwiazdę "Wiadomości". Objęła pieczę nad głównym serwisem informacyjnym państwowej telewizji i można śmiało przypuszczać, że bez jej wiedzy nic nie pojawiło się na antenie. Czyżby czasy prosperity tej obiecującej kariery były już historią?

Na antenie TVP pojawił się upokarzający materiał ze staruszką. Po sprzeciwie widzów prezes stacji zabrał głos

Danuta Holecka zakończyła współpracę z TVP?

Szefowa “Wiadomości”, jak twierdzą anonimowe źródła, na które powołuje się portal “Na Temat”, po żmudnych dyskusjach z włodarzami TVP miała podjąć decyzję o rezygnacji ze świadczenia dalszych usług na jej rzecz. Portal bazuje na dwóch niezależnych i anonimowych źródłach.

Na jakich warunkach miałoby dojść do rozstania i co dalej z zawodową przyszłością Danuty Holeckiej? Choć na ten temat od dawna krążą plotki, rzekomo jest już wiadomo, co dokładnie ustalono. Kiedy po raz ostatni pojawi się przed kamerami?

Kiedy Danuta Holecka zniknie z anteny TVP?

Jak wynika z informacji zamieszczonej przez “Na Temat”, Danuta Holecka porozumiała się z byłym pracodawcą, a wszelkie potrzebne dokumenty zostały już podpisane.

Ma odejść 12 grudnia za porozumieniem stron z rocznym okresem wypowiedzenia - czytamy.

Żurnalistka miałaby otrzymywać przez cały ten czas swoje wynagrodzenie. Jak twierdzą reporterzy, którzy do niej zatelefonowali, prowadząca miała w pierwszej chwili uznać te doniesienia za bzdurę, jednak po chwili zdenerwowana dodała, że nie będzie nic komentować ani nikomu się tłumaczyć.

Spekuluje się, że mimo porozumienia stron ta rezygnacja nie była jej w smak. 27 października biuro prasowe na pytanie WP.pl zapewniało, że nie zamierza ona odchodzić ze stanowiska. Informator tej redakcji dodał, że nie chciała poddać się presji nowej władzy, i "ma takie podejście, że stoi za ludźmi, z którymi pracuje". Jak sądzicie, czy te plotki okażą się prawdziwe i naprawdę widzowie nie zobaczą już Danuty Holeckiej w TVP?

Danuta Holecka
Danuta Holecka już nie pojawi się w TVP! Fot. Kapif

Źródło: Wp, Na Temat