Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Wiemy, gdzie zostanie pochowany Maciej Damięcki. Syn aktora opublikował nekrolog. Ma szczególną prośbę do żałobników
Klaudia Tomaszewska
Klaudia Tomaszewska 24.11.2023 15:41

Wiemy, gdzie zostanie pochowany Maciej Damięcki. Syn aktora opublikował nekrolog. Ma szczególną prośbę do żałobników

KAPiF, Pogrzeb Macieja Damięckiego
Fot. KAPiF, Pogrzeb Macieja Damięckiego

Śmierć Macieja Damięckiego, która nastąpiła nagle 17 listopada, była wstrząsem dla całego show-biznesu. Musiało minąć kilka dni, aby można było na spokojnie zorganizować pogrzeb, szczególnie że rodzina miała niemałe problemy z pochówkiem. Syn aktora właśnie opublikował nekrolog. Widnieją na nim wzruszające słowa.

Gdzie zostanie pochowany Maciej Damięcki?

Wokół pochówku Macieja Damięckiego było w ostatnim czasie sporo kontrowersji. Wynikały one głównie z tego, w jakim stanie obecnie znajduje się rodzinny grób na Powązkach. Na cmentarzu, który zarezerwowany jest głównie dla wielkich artystów, trwa właśnie przebudowa, która mogła uniemożliwić ceremonię pochówku.

Na szczęście dla bliskich gwiazdora udało się załagodzić sprawę i poczynić przygotowania, które pozwolą na złożenie ciała z trumną Macieja Damięckiego w rodzinnym grobowcu.

Była uczestniczka "Tańca z gwiazdami" ścigana listem gończym! Wydano nakaz aresztowania

Kiedy odbędzie się pogrzeb Macieja Damięckiego?

Pogrzeb aktora odbędzie się 29 listopada o godzinie 12 w kościele przy ulicy Powązkowskiej 14. Jego dyn Mateusz Damięcki zamieścił oficjalny nekrolog na swoich social mediach. Jest to jednoznaczne za zaproszeniem wszystkich osób, dla których mężczyzna był szczególnie ważny.

Nie ma informacji, że ceremonia ma wymiar prywatny, może się zatem spodziewać rodziny, bliskich, gwiazd i współpracowników, a także wiernych fanów i dziennikarzy.

Te słowa na nekrologu łąpią za serce

Nekrolog aktora jest niezwykle subtelny. Jego imię i nazwisko napisane jest ozdobną czcionką, co oddaje jego życie zawodowe. Do tego poza datą śmierci oraz wyrazami smutku, które wyrażają poszczególni członkowie rodziny, można przeczytać naprawdę piękne słowa.

Na samym dole znajduje się absolutnie wyjątkowa prośba kierowana bezpośrednio do żałobników:

Prośmy o życzliwy uśmiech i ciepłe wspomnienie o naszym Maćku.