Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Była uczestniczka "Tańca z gwiazdami" ścigana listem gończym! Wydano nakaz aresztowania
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 24.11.2023 09:02

Była uczestniczka "Tańca z gwiazdami" ścigana listem gończym! Wydano nakaz aresztowania

Jamala "Taniec z gwiadami"
Jamala ma problemy/KAPIF

"Taniec z gwiazdami" to od kilkunastu lat jeden z najpopularniejszych programów rozrywkowych, który przed ekrany przyciąga tysiące telewidzów. Jedna z uczestniczek polskiej edycji dzięki show miała w Polsce swoje pięć minut. Niestety, jak donoszą media, kobieta ma teraz poważne problemy. Wydano za nią list gończy.

Uczestniczka "Tańca z gwiazdami" ma poważne problemy. Rosja wydała za nią list gończy

"Taniec z gwiazdami" od lat dostarcza nam emocji i w historii programu nie brakowało mniejszych i większych skandali. Ogromnym zaskoczeniem dla wielu fanów formatów mogą okazać się najnowsze wieści dotyczące Jamali, jednej z uczestniczek tanecznego show.

Jamala to piosenkarka tatarskiego pochodzenia, która w 2016 roku jako reprezentantka Ukrainy wygrała konkurs Eurowizji. Jak donoszą media, kobieta znalazła się w rosyjskiej bazie osób poszukiwanych w związku z "publicznym rozpowszechnianiem celowo fałszywych informacji o użyciu Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej".

Ostatnie pożegnanie Cezarego Olszewskiego. Zdecydowano o nietypowej ceremonii, będzie trwała dwa dni

Wydano nakaz aresztowania ukraińskiej wokalistki. Co zrobiła?

Jamala od samego początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę jest niezwykle aktywna w pomocy dla swojej ojczyzny. Wokalistka w 2022 roku wzięła udział w polskiej edycji "Tańca z gwiazdami", aby wspierać działania Fundacji Polsat, która zbierała fundusze na rzecz dzieci dotkniętych wojną w Ukrainie. Teraz sama przechodzi bardzo ciężkie chwile. Wszystko przez list gończy.

Zagraniczne media donoszą o poważnych problemach ukraińskiej piosenkarki, za którą Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Rosji wydało list gończy. Jak informuje serwis Mediazona, głównym oskarżeniem ma być rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji dotyczących rosyjskiej armii. 

Jamala ma zakaz wstępu do Rosji. Wokalistka od lat jest na celowniku

Niestety szczegółowe zarzuty nie są jednak na razie znane. W bazie danych rosyjskiego MSW widnieje zapis o tym, że podstawą poszukiwań jest "artykuł karny", ale nie doprecyzowano, o jaki konkretnie chodzi.

Od października Jamala ma znajdować się na liście poszukiwanych przez Rosję. Natomiast w listopadzie sąd rosyjski miał wydać nakaz aresztowania wokalistki, która w 2016 roku wygrała konkurs Eurowizji, wykonując utwór "1944". W ramach odwetu rosyjskie władze wydały jej obowiązujący przez 50 lat zakaz wstępu do kraju.