Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Tomasz Kammel wcale nie potrzebował TVP? Zarabia krocie na czymś zupełnie innym. Już jest milionerem?!
Katarzyna Lendzion
Katarzyna Lendzion 27.01.2024 19:59

Tomasz Kammel wcale nie potrzebował TVP? Zarabia krocie na czymś zupełnie innym. Już jest milionerem?!

Tomasz Kammel
KAPiF/ Tomasz Kammel wcale nie potrzebował TVP?

Tomasz Kammel znany był w Polsce jako jedna z największych gwiazd TVP. Przez lata pracy jako dziennikarz czy prowadzący programów stworzył pokaźne portfolio. I podobnie duże kwoty w tym czasie zarobił. Wiemy, jak dużo TVP mu płaciło, a także jaki majątek zbił na pracy pobocznej. 

TVP zwalnia wszystkich

W ciagu ostatniego tygodnia Kinga Dobrzyńska namieszała w "Pytaniu na śniadanie” bardziej niż cokolwiek w ciągu ostatnich 8. lat. Nie ma skrupułów, by nostalgicznie wspominać wysoką oglądalność i znane widzom twarze. Teraz skupia się nad całkowicie nowym wizerunkiem, co chce osiągnąć przede wszystkim poprzez zmianę gwiazd TVP.

PNŚ
PnŚ (fot. KAPiF)

TVP zwolniło już m.in. Danutę Holecką, Michała Rachonia, Marka Sierockiego, Magdalenę Ogórek, Annę Popek. ”Pytanie na Śniadanie” natomiast całkowicie wymieniło skład gospodarzy. Tomasz Wolny i Ida Nowakowska, Robert Koszucki i Małgorzata Opczowska, Małgorzata Tomaszewska i Aleksander Sikora, a teraz Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski tych par nie zobaczymy już w programie. 

W TVP zarabiał setki tysięcy złotych. Trudno uwierzyć, jak mieszka Tomasz Kammel. Złapiecie się za głowy

Tomasz Kammel zwolniony z TVP

24 stycznia Wirtualne Media przekazały wiadomość o zwolnieniu Tomasza Kammela z "Pytania na śniadanie" na TVP. W porannym paśmie nie pozostawiono zatem już nikogo z dawnego zespołu, który był związany z czasami poprzedniej władzy.  

Program "Pytanie na śniadanie" stawia na nowych prowadzących. Widzowie nie zobaczą już w śniadaniówce dotychczasowych gwiazd - czytamy na portalu Wirtualne Media. 

Kammel pracował w Telewizji Polskiej z przerwami od 1997 roku i prowadził wiele kultowych programów, jak "Randka w ciemno", "The Voice of Poland", "The Voice Kids", "Dance Dance Dance" oraz "The Voice Senior". Był jednym z najbardziej zaufanych pracowników publicznego nadawcy, a nawet po zmianach kadrowych nikt nie przewidywał, że dotkną one ulubieńca widzów.

Kammel opublikował szeroki wpis na social mediach podsumowujący pracę w programie:

Potwierdzam - napisał na Instagramie. - Nie byłem idealnym kolegą z pracy. Stresowałem koleżanki z make-upu, bo nie pozwalałem malować sobie uszu. Denerwowałem wydawców, bo nie chciałem na antenie tańczyć (już raz kiedyś próbowałem i nie skończyło się dobrze. Pozdro TZG). Ale poza tym starałem się, gdzie i jak się dało, okazywać wdzięczność za wszystko co mnie w tym programie spotkało. Ekipa Pytania na Śniadanie naprawdę jest najlepsza na świecie. Fajni ludzie, fajna energia, fajna więź. Taki team nie jest jak autobus komunikacji miejskiej, nie zjawia się co 10 min.To coś naprawdę wyjątkowego, coś co buduje się latami. Jestem szczęściarzem, że mogłem być częścią takiego przedsięwzięcia. Dziękuję Wam (WSZYSTKIM) za FAJNE magiczne 15 lat. A gdy mówię WSZYSTKIM to Was też mam na myśli. Bo bez Was to nie ma sensu, nasi kochani Widzowie - zakończył.     

Ile zarabia Tomasz Kammel?

Przez ostatnie lata należał do kluczowych postaci ramówki TVP. Był gospodarzem programów takich jak "Dance Dance Dance", "The Voice Kids", "The Voice Senior", a także prowadził liczne koncerty. Według informacji Super Expressu Kammel był jednym z najlepiej opłacanych dziennikarzy w telewizji, osiągając miesięcznie 37 ty. złotych brutto. Oprócz regularnych programów otrzymywał dodatkowo między 1500 a 2000 złotych brutto za jednorazowe poprowadzenie "Pytania na śniadanie".

Tomasz Kammel to jak wiadomo nie tylko postać telewizyjna. Od dłuższego czasu angażuje się także poza kamerą. Jest tzw. osobą wszechstronną do wynajęcia, prowadząc szkolenia motywacyjne, zajęcia z autoprezentacji oraz pełniąc funkcję konferansjera.

Pracę prezentera telewizyjnego i gospodarza wielu popularnych programów wykonuję od lat z pasją i przyjemnością. Równolegle zajmuję się profesjonalnym prowadzeniem imprez okolicznościowych. Było ich setki, a każdego roku dochodzą kolejne dziesiątki - czytamy na jego stronie.  

Według Super Expressu za jedną imprezę czy szkolenie Kammel potrafi zarobić nawet 30 tys. złotych.  

Tomasz Kammel
Tomasz Kammel (fot. KAPiF)
Tomasz Kammel
Tomasz Kammel (fot. KAPiF)

Źródła: Wirtualne Media, Super Express