Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Są małżeństwem od 50 lat! Zna ich cała Polska, doczekali się córki, która poszła w ślady utalentowanego taty
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 02.12.2023 17:07

Są małżeństwem od 50 lat! Zna ich cała Polska, doczekali się córki, która poszła w ślady utalentowanego taty

Grzegorz Markowski
Są małżeństwem od 50 lat! Zna ich cała Polska, doczekali się córki. Fot. Instagram @patrycja_markowska_official

Są małżeństwem od półwiecza, a utalentowana córka napawa ich wielką dumą. Dziś zarówno ją, jak i ojca, zna praktycznie cała Polska. Kto znajduje się na tajemniczym zdjęciu z młodości? Zanim spróbujecie to odgadnąć, zapoznajcie się z mało znanymi faktami na ich temat. 

Tajemniczy gwiazdor poznał żonę, gdy miał 16 lat

Młodzieniec ze zdjęcia poznał swoją wybrankę, gdy miał zaledwie 16 lat. Nie miał się wówczas za duszę towarzystwa, a raczej za nieśmiałego i niezbyt pewnego siebie chłopaka. Dziewczyna, która mu się spodobała, była wtedy baletnicą z dobrego domu i nie mogła narzekać na brak adoratorów. 

Gdy poznałem swoją żonę, była otoczona wianuszkiem muzyków, ludzi bywałych. (…) Za jej domem spędzałem często szkolne przerwy, podpalałem fajki i kredą wypisywałem na nim brzydkie wyrazy, bo dom był drewniany i dobrze się kreda wciskała. Do głowy mi wtedy nie przyszło, że (…) potem w tym domu zamieszkam - wspominał zakochany kilka lat temu na łamach magazynu Pani. 

Jak zatem doszło do ich małżeństwa?

Poznajecie zakochaną parę ze zdjęcia? Dziś zna ich każdy Polak, a oni wciąż są razem

Mężczyzna ze zdjęcia musiał spełnić warunek, by wybranka powiedziała "tak"

Dżentelmen z tajemniczego zdjęcia obdarzył wybrankę wielkim uczuciem, jednak miał już za sobą jedną matrymonialną porażkę. Był to nieudany związek z matką swojego pierwszego syna, z którym kontakty do dziś nie są wzorowe.

Na szczęście kobieta mimo wszystko poddała się jego urokowi i odwzajemniła zamiary, a miłość doprowadziła parę na ślubny kobierzec. Zanim to się stało, młody artysta musiał spełnić jeden warunek - zdać maturę. 

Powiedziała, że zerwie zaręczyny, jak ja tej matury nie uklepię. (...) To podziałało jak kubeł zimnej wody, bo zacząłem dostawać piątki. Zrobiłem maturę, poszedłem do pracy, a potem zaczęła się muzyka - czytamy w Vivie.

W 1973 roku, po czterech latach znajomości, zawarli związek małżeński. Uroczystość odbyła się w małym kościele w Józefowie. To miejscowość, w której szczęśliwie mieszkają do dziś. Gdy od ceremonii minęło sześć lat, na świat przyszła ich córeczka.

Poznajecie, kto jest na zdjęciu? To Grzegorz Markowski

Rodzina muzyka powiększyła się o córkę, która od dzieciństwa aspirowała, by pójść w ślady swojego ojca. Zaczęła karierę solową, a czasem wraz z nim występowała na scenie. Nie dziwi zatem, że z okazji 50. rocznicy ślubu rodziców zamieściła w sieci specjalny wpis.

Dokładnie 50 lat temu ta para powiedziała sobie "tak”. Cudownie mieć obok siebie kogoś z tej samej bajki. Złote gody… Tylko pozazdrościć - napisała Patrycja Markowska na Instagramie.

Z pewnością nie macie już wątpliwości, że na zdjęciu sprzed lat malutką piosenkarkę na kolanach trzyma lider grupy Perfect, Grzegorz Markowski, a na kadrze widać także jego żonę Krystynę. W którym momencie zorientowaliście, że to właśnie o nich chodzi?

Źródło: Pani, Viva