Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Poznajecie? Dziś to jedna z najważniejszych osób w kraju, ma 66 lat i mówi o nim cała Polska
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 28.11.2023 11:31

Poznajecie? Dziś to jedna z najważniejszych osób w kraju, ma 66 lat i mówi o nim cała Polska

Donald Tusk
Poznajecie? Dziś to jedna z najważniejszych osób w kraju. Fot. Instagram @donaldtusk

To nazwisko, które trafiło "pod strzechy" już kilka dekad temu. Choć tej postaci nie brakuje kontrowersji, to wciąż cieszy się niesłabnącym uznaniem dużej części społeczeństwa. Jeśli nie domyślacie się o kim mowa, zapoznajcie się ze szczegółami jego życia i powoli odkryjcie, kim jest mężczyzna na zdjęciu z młodości. Tę wiedzę najlepiej sobie dawkować.

Ciekawostki po Polaku, którego znają wszyscy Polacy

Tajemniczy bohater urodził się 22 kwietnia 1957 roku w Gdańsku. Jego ojciec był stolarzem, zaś matka pracowała jako sekretarka w Akademii Medycznej. Stryj był uznanym malarzem, ceramikiem i rzeźbiarzem, a w środowisku artystycznym cieszył się pseudonimem “Buni”. To w jego pracowni w czasach "Solidarności" wystawiano sztuki teatralne.

Mężczyzna ze zdjęcia ma starszą o dwa lata siostrę Sonię, która pracuje jako tłumaczka języka niemieckiego. Z bazy tłumaczy przysięgłych można dowiedzieć się, że zajmuje się także tekstami związanymi z rodzinnym miastem.

W wielu wywiadach podkreśla, że podczas przygotowań do świąt Bożego Narodzenia ma kilka skrupulatnie wyznaczonych zadań, które z czasem stały się tradycją. Jedną z nich jest samodzielnie przygotowanie bigosu. Domyślacie się, o kogo chodzi?

Poznajecie kobietę ze zdjęcia? 30 lat temu wielka aktorka powalała urodą. Ciężko rozpoznać ją na tej fotografii

Mężczyzna ze zdjęcia jest z wykształcenia historykiem

Zanim nazwisko osoby ze zdjęcia stanie się jasne, warto podzielić się kilkoma kolejnymi ciekawostkami na jego temat. Niektóre z nich mogą pomóc w rozszyfrowaniu zagadki, z którą niektórzy internauci mieli lekkie problemy. 

Tajemniczy młodzieniec widoczny na zdjęciu z wykształcenia jest historykiem. Nauki pobierał na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Gdańskiego, a jego praca magisterska obejmowała tematykę związaną z kształtowaniem się legendy Józefa Piłsudskiego w przedwojennych czasopismach. 

Ukochana małżonka również ukończyła ten sam kierunek, a broniła się z zakresu architektury prekolumbijskiej Meksyku. Po studiach pracowała jako archiwistka i bibliotekarka. Para związała się na III roku studiów, wzięli ślub cywilny po trzech latach znajomości. Przysięga małżeńska w kościele odbyła się dopiero w 2005 roku, a sakramentu udzielił im arcybiskup Tadeusz Gocłowski. Te odpowiedzi okazały się pomocne?

Poznajecie mężczyznę ze zdjęcia? To Donald Tusk

Na zdjęciu poniżej widać polityka, który w latach 2007-2013 pełnił funkcję Prezesa Rady Ministrów. Po kilkuletniej karierze w Brukseli powrócił na krajowe polityczne poletko i znów osiągnął sukces. Przez sejmową większość (KO+Trzecia Droga+Lewica) Donald Tusk typowany jest na premiera.

Prawdopodobne ponowne objęcie jednego z najważniejszych urzędów w Polsce Donald Tusk postanowił poprzedzić garścią wspomnień z dawnych lat. Zamieścił w sieci fotos, który okrasił ironicznym podpisem.

Wciąż pamiętam radę mojej Mamy sprzed niemal pół wieku, aby trzymać się z daleka od ludzi niemądrych, bo głupota może być zaraźliwa. I nawet profesorskie tytuły przed nią nie chronią - napisał. 

Internauci nie kryli zdziwienia, gdy ich oczom ukazał się młody polityk z bujną i nieokiełznaną czupryną. Nie wiadomo, ile miał wówczas lat, jednak można śmiało powiedzieć, czas jest dla niego łaskawy. W którym momencie się zorientowaliście?

Źródło: ciekawostki.online