Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Robert Makłowicz długo to ukrywał. Trudno uwierzyć, czym zajmowała się jego żona
Marcin Czekaj
Marcin Czekaj 08.06.2024 12:06

Robert Makłowicz długo to ukrywał. Trudno uwierzyć, czym zajmowała się jego żona

Robert Makłowicz, Agnieszka Pogoda
Fot. KAPIF

Robert Makłowicz to jedna z ikon polskiej telewizji. Jego programy oraz wyjątkowo charyzmatyczna osobowość wciąż przyciągają nowych odbiorców. Mało jednak wiadomo o żonie kucharza, z którą jest w wieloletnim związku. Jak się okazuje, są oni parą nie tylko w życiu prywatnym, ale także zawodowym. Czym zajmowała się żona Roberta Makłowicza?

Robert Makłowicz od ponad 30 lat jest w szczęśliwym małżeństwie

Robert Makłowicz oraz Agnieszka Pogoda są małżeństwem od 1991 roku. Para doczekała się dwóch synów: Mikołaja (ur. 1992) oraz Ferdynanda (ur. 1996). Pierwszy z nich razem z ojcem prowadzi firmę importującą wino. O samym małżeństwie Makłowiczów niewiele wiadomo. Patrząc jednak na ich długoletni staż można odnieść wrażenie, że są oni szczęśliwie zakochani

Małżeństwo mieszka w Krakowie, ale posiada również dom na półwyspie Pelješac w chorwackiej Dalmacji, gdzie spędza kilka miesięcy w roku. Nie wszyscy wiedzą, że słynny krytyk należy do Kościoła katolickiego obrządku ormiańskiego. Sam ślub pary odbył się zgodnie z wiarą kucharza i trwał wiele godzin.

Brałem ślub w obrządku ormiańskim w Krakowie. Ceremonia trwała bardzo długo - opowiadał na kanapach “Dzień Dobry TVN".

Józefowicz i szokujące informacje o rozwodzie z Nataszą Urbańską. Ostra reakcja

Czym zajmuje się żona Roberta Makłowicza?

Jak się okazuje, Agnieszkę Pogodę i Roberta Makłowicza łączy nie tylko miłosne uczucie. Para stanowi również zgrany duet w kwestiach zawodowych. Żona kucharza jest bowiem producentką filmową i stała za realizacją programów tworzonych przez krytyka. Według dostępnych informacji to właśnie ona namówiła go do napisania projektu swojego kulinarnego programu.

ZOBACZ: Historia miłości Maryli Rodowicz i Daniela Olbrychskiego. Połączyło ich szaleńcze uczucie

Para zresztą poznała się na planie telewizyjnym. Agnieszka jest bowiem absolwentką teatrologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, a także Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej na łódzkiej filmówce. Za swój największy życiowy sukces uważa jednak swoje macierzyństwo, o czym swego czasu wspominała oficjalna strona internetowa Makłowicza.

Mimo że od kilkunastu lat współtworzy jeden z najpopularniejszych polskich programów telewizyjnych, zwiedziła pół świata i bez wątpienia jest szyją całego przedsięwzięcia, za swój największy sukces uważa Mikołaja i Ferdynanda - napisano w portfolio żony kucharza.

Robert Makłowicz to nie tylko kucharz

Robert Makłowicz zasłynął wśród polskich telewidzów z realizacji cieszących się wysoką popularnością programów „Podróże kulinarne Roberta Makłowicza” oraz „Makłowicz w podróży”. Za swoją aktywność telewizyjną został zresztą wyróżniony nagrodą Wiktora, a także sześciokrotnie Oskarem Kulinarnym. Od pewnego czasu jego twórczość dostępna jest jedynie za pośrednictwem platformy YouTube.

ZOBACZ: Zespół Wilki zaapelował do fanów. Ogień strawił wszystko, potrzebna pilna pomoc

Warto wspomnieć, że wśród zainteresowań krytyka znajdują się nie tylko kulinaria. Wielokrotnie wspominał on, że kręci go historia, którą chętnie wplata w swojego produkcje telewizyjne.

Historią pasjonuję się od zawsze, zwłaszcza dziejami Europy Środkowej w dobie panowania Habsburgów - pisze na swojej stronie internetowej.

Szersza publiczność może również pamiętać Makłowicza z tekstów publikowanych we " Wprost”, „National Geographic” czy „Przekroju”. Okazjonalnie występował także w filmach tj. “Lejdis”, a kilkukrotnie udzielił swojego głosu w produkcjach, m.in. "Mami Fatale" oraz "Asterix i Obelix: Imperium Smoka".

KAPIF_oryginal_K387162F.jpg
Robert Makłowicz i Agnieszka Pogoda (2008). Fot. KAPIF